Krakowskie studio Simteract w trzecim kwartale utrzymuje przychody netto ze sprzedaży na podobnym poziomie co w poprzednim kwartale. Wynoszą one ok. 2 mln zł. Poprawie uległ nieco zysk netto Spółki w porównaniu do I i II kwartału. Jednocześnie studio szykuje się do wydania nowej gry: “Taxi Life: A City Driving Simulator” w lutym przyszłego roku, której najnowszy trailer zebrał już ponad milion wyświetleń. 

Trzeci kwartał to przede wszystkim intensywna praca nad naszym symulatorem jazdy. Jesteśmy po obiecujących, zamkniętych beta testach. Liczymy, że gra trafi do szerokiego grona odbiorców z uwagi na niestarzejący się motyw, jakim jest poruszanie się samochodem po mieście. “Taxi Life: A City Driving Simulator” to nie tylko prowadzenie pojazdu, ale także konieczność dostosowania się do zmieniających się warunków w mieście, kontakt z klientami czy wreszcie możliwość zbudowanie od zera własnej firmy transportu osobistego. komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

“Taxi Life: A City Driving Simulator” to druga gra spółki, po wydanym w 2022 roku “Train Life: A Railway Simulator”. W przypadku obu tych gier wydawcą jest francuska firma NACON, która również będzie odpowiedzialna za marketing tytułu. Taxi Life będzie miał premierę od razu w pełnej wersji (bez trybu wczesnego dostępu) zarówno na PC, jak i konsolach obecnej generacji.

W przypadku drugiego tytułu praca jest naprawdę przyjemna. Mamy już stały zespół, który posiada kompetencje w zakresie QA i publikacji na konsolach, a także stworzone wewnętrzne struktury. Te ostatnie kilkanaście miesięcy pracowaliśmy intensywnie nad rozwojem gry pod kątem mechanik, a także uważnie słuchaliśmy społeczności, która zetknęła się z naszym poprzednim tytułem. To procentuje niedawny trailer z zapowiedzią lutowej premiery Taxi Life zebrał na wszystkich platformach ponad milion wyświetleń. komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

„Taxi Life: A City Driving Simulator” to symulator jazdy taksówką, w którym głównym zadaniem stojącym przed graczami będzie transport pasażerów. Od tego, jak strategicznie i precyzyjnie poradzą sobie z losowymi wydarzeniami na drodze: wypadkami, pracami drogowymi, paradami czy warunkami atmosferycznymi, będzie zależała ich ocena i ewentualne napiwki. Sama jazda będzie się odbywać po realistycznie odtworzonej Barcelonie, gdzie na kierowcy skorzystają z 460 km dróg w skali 1:1 i możliwości eksploracji terenu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments