JR HOLDING wraz z EKIPA Investments zainwestują łącznie 3 mln zł w, produkującą własne bazy muzyczne, spółkę zależną giełdowego IMS-u. Podpisana umowa jest realizacją zawartego w marcu b.r. porozumienia Term Sheet i potwierdza wycenę Closer Music na poziomie 50 mln zł pre-money.

Closer Music to projekt, którego celem jest produkcja wysokiej jakości własnych baz muzycznych do ich wykorzystywania i zarabiania na wielu polach eksploatacji. Efektem realizacji projektu jest pozyskiwanie wszystkich praw i zezwoleń do utworów, w najszerszym zakresie dopuszczalnym przez prawo. W zamian za 2 mln zł JRH pozyska udziały w spółce Closer Music dające 3,71% udział w kapitale, natomiast EKIPA Investments w zamian za 1 mln zł obejmie 1,86% udziału w kapitale spółki, wobec czego Closer Music pozyskała łącznie 3 mln zł.

Pozyskane środki Closer Music przeznaczy na dalszy rozwój, w szczególności na działania marketingowe i promocyjne, dalszą budowę wysokiej jakości baz muzycznych oraz pozyskanie nowych klientów. Najważniejszą wartością Closer Music są pozyskane utwory, do których Spółka posiada wszelkie prawa. Dzięki temu oferuje swoim odbiorcom muzykę do wykorzystania na wszelkich polach eksploatacji, w tym w nowoczesnych mediach, bez ryzyka prawnego ze strony osób trzecich. Bazy muzyczne, w różnorodnych gatunkach muzycznych, są budowane w oparciu o starannie wyselekcjonowanych twórców o wysokich kompetencjach, posiadających szeroką wiedzę o aktualnych trendach muzycznych. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie wzrosły przychody Closer Music, podpisaliśmy i realizujemy porozumienie z ZAiKS oraz zwiększyliśmy bazy muzyczne o kilka tysięcy utworów. – deklaruje Michał Kornacki, Prezes IMS S.A.

Powstający kontent muzyczny jest efektem współpracy studiów oraz twórców Closer Music z Polski i USA. Niedawno Closer Music uruchomiła własne studio muzyczne w Las Vegas we współpracy ze studiem DMI, czyli jednymi z najlepszych specjalistów na świecie. Zapewnia to pozyskiwanie utworów na najwyższym światowym poziomie.

Cieszę się, że w wyniku finalizacji transakcji do naszego portfela trafia kolejna perspektywiczna Spółka. Podpisana umowa to współpraca trzech spółek publicznych: IMS, Ekipy i JR Holding. Pokazujemy, że łącząc kompetencje i środki różnorodnych podmiotów. możemy kreować wartość dla akcjonariuszy wszystkich tych firm. – powiedział January Ciszewski, inwestor i Prezes JR HOLDING.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments