Wirtualne Kasy Fiskalne Sp. z o.o., w dniu 26 września 2023 roku otrzymały homologację Głównego Urzędu Miar dla kasy rejestrującej specjalnego przeznaczenia Prometeus-2®. Jest to już drugie rozwiązanie autorstwa tego start-upu, które uzyskało miano bezpiecznego oraz spełniającego wszystkie warunki i kryteria techniczne. Pierwszym była kasa w formie aplikacji, o zastosowaniu ogólnym na urządzenia mobilne z systemem Android.

Prometeus-2® to kasa fiskalna do użytku specjalnego, przeznaczona dla urządzeń do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Upraszczając, nowe rozwiązanie WKF znajdzie zastosowanie na bezdotykowych myjniach samoobsługowych oraz w popularnych automatach vendingowych, które każdy dobrze zna m.in. z korytarzy szkolnych, biurowych czy galerii handlowych.

Fiskalizacja branży samoobsługowej powoli staje się faktem, więc jest to sprzyjający moment na udostępnienie rozwiązania w postaci Prometeus-2® tej grupie podatników. Od lutego tego roku obowiązek ewidencji sprzedaży spoczywa na właścicielach myjni samoobsługowych, a już z końcem 2023 roku wygasa zwolnienie z tego obowiązku posiadaczy automatów vendingowych.

Wraz z pojawieniem się kas wirtualnych, fiskalizacja zaczyna docierać do tych branż, które ze względów technicznych lub kosztowych od początku były wyłączane z obowiązku fiskalizacji. Prosta, tania i ogólnodostępna fiskalizacja to krok do zrównania zasad rynkowych między tymi, którzy rzetelnie ewidencjonują przychód, a tymi, którzy stosują praktyki nieuczciwe. Niepodważalnie, jest to kolejny etap w drodze do zmian na rynku fiskalnym, które biznes jest gotowy przyswajać w coraz szybszym tempie. – zauważa Jakub Jasnos, pomysłodawca i realizator wirtualnej kasy fiskalnej, CEO WKF Sp. z o.o.

Co ważne, kasa rejestrująca WKF zintegrowana jest z terminalami płatniczymi Nayax, a także bezpośrednio z systemami do zarządzania myjniami samoobsługowymi i automatami vendingowymi. Nie wymaga dodatkowych ingerencji serwisantów, czy długiego procesu wdrożenia. Dla właścicieli punktów umożliwiających bezdotykowe mycie aut istnieje dodatkowy atut rozwiązania – możliwy jest montaż wyłącznie jednego urządzenia, niezależnie od liczby stanowisk.

Wirtualne Kasy Fiskalne to polski start-up złożony z inżynierów, programistów, architektów aplikacji, grafików, ekspertów w zakresie kryptografii i innych dziedzin. Spółka rozwija się i dostarcza nowoczesne, wygodne rozwiązania fiskalne oparte na oprogramowaniu. Autorska aplikacja Wirtualna Kasa Fiskalna na urządzenia Android jako pierwsza w Polsce uzyskała homologację Głównego Urzędu Miar.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments