Render Cube, twórca hitu Medieval Dynasty, intensyfikuje prace nad wprowadzeniem do gry trybu kooperacji oraz związanych z nim nowości. Po lipcowych zapowiedziach nowej lokacji w grze – mapy The Oxbow oraz możliwości grania postacią kobiecą, przyszedł czas na kolejną realizację w ramach road mapy. Spółka ujawniła, że pracuje nad kreatorem postaci, który pozwoli graczom na zmianę wyglądu swojego bohatera. Tryb wieloosobowy planowany jest na 2023 roku. W najważniejszych tegorocznych planach studia jest także zmiana rynku notowań – z NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie.

Tryb kooperacyjny będzie dużym dodatkiem, który powinien przyciągnąć nowych graczy, a także miłośników świata Medieval Dynasty, którzy znają już nasze uniwersum i chętnie odkryją je w nowej odsłonie. Co-op zapewni użytkownikom nową linię fabularną i wiele nxf„owości. Oprócz dodatkowej mapy, lokalizacji oraz możliwości zagrania postacią kobiecą, wprowadzimy także kreator, który pozwoli na zmianę wyglądu bohaterów gry. Na udostępnionym dziś trailerze widać jakie daje możliwości. Na tym nie koniec. Dalszy plan przewiduje konsekwentny rozwój naszego IP. – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Sprawdź Medieval Dynasty | Co-Op Update: Character Creator Teaser
Rozwój Medieval Dynasty to jeden z głównych celów Render Cube od momentu udostępnienia gry w trybie wczesnego dostępu, we wrześniu 2020 roku. Rok później, po wprowadzeniu kilku aktualizacji, tytuł w pełnej wersji zadebiutował na PC. W październiku 2022 roku gra została udostępniona na PlayStation 5, Xbox Series X/S, a kwietniu br. trafiła na konsole poprzedniej generacji.

Otrzymujemy wiele komentarzy, które pokazują, jak bardzo wyczekiwany jest tryb co-op, liczymy, że będzie to premiera 2.0 Medieval Dynasty. Obecnie trwają beta testy, podczas których zbieramy opinie od graczy i analizujemy jakie są problemy produkcyjne. Chcemy wydać grę, która będzie wysokiej jakości, dlatego, aby wspomóc zespół produkcyjny, zwiększyliśmy zatrudnienie w naszej firmie – dodaje Damian Szymański.

Po zakończonych beta testach spółka wzmocni działania marketingowe skierowane wokół trybu co-op. W 2024 roku planowana jest premiera wersji VR Medieval Dynasty, za której realizacje odpowiada – Spectral Games.

Operacyjnie ważnym elementem jest także zmiana rynku notowań z NewConnect na GPW. W lipcu spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zatwierdzenie prospektu. Render Cube liczy, że do końca br. dołączy do grona firm notowanych na głównym rynku GPW w Warszawie.

Na koniec ubiegłego roku sprzedaż Medieval Dynasty wyniosła 1,2 mln kopii brutto. Tytuł jest dostępny na wszystkich kluczowych platformach m.in.: Steam, GoG, Epic Store, Microsoft Store, PlayStation Store, Humble Bundle Store.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments