BNP Paribas Corporate and Institutional Banking (CIB), będące częścią globalnej Grupy BNP Paribas, uruchamia w Krakowie drugie Centrum Usług Wspólnych. W jego ramach rozwijać będzie swój IT Hub o nazwie B-INFINIT i Międzynarodowe Centrum Operacji (International Operations Centre, IOC). Nowe biuro będzie potrzebować doświadczonych pracowników IT oraz operacji finansowych.

Dimitri Thomas, Chief Operating Officer CIB

Zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału naszego IT Hubu w Krakowie, ponieważ stolica Małopolski ma bardzo mocno rozwinięty rynek pracowników IT. Słynie z bogatej oferty edukacyjnej i jakości ośrodka akademickiego kształcącego specjalistów z obszaru technologii. Nie bez powodu wiele międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych czy banków decyduje się na lokowanie tutaj coraz bardziej wyspecjalizowanych procesów. Otwarcie B-INFINIT w Krakowie oraz rozbudowa departamentów operacji jest elementem strategii Grupy BNP Paribas GTS 2025 (Rozwój, Technologia, Zrównoważone finanse), która zakłada wzmocnienie działalności operacyjnej i efektywności. – mówi Dimitri Thomas, Chief Operating Officer CIB.

Zadaniem IT Hubu B-INFINIT (skrót pochodzi od słów BNP Paribas–INternational, FINance, IT) jest wspieranie BNP Paribas CIB w obszarach takich jak: Securities Services (obsługa operacji na papierach wartościowych), Global Banking (bankowość korporacyjna) i IT Production (utrzymanie i rozwój infrastruktury IT).

Z kolei Międzynarodowe Centrum Operacji (IOC), dostarczające globalnie usługi dla funduszy inwestycyjnych, poprzez ekspansję w Krakowie będzie rozwijać swoją działalność operacyjną prowadzoną już w Warszawie.

Rekrutacja w toku

Rekrutacja do operacji finansowych w ramach IOC w Krakowie przebiega sprawnie. Aby zapewnić realizację celów strategicznych, operacje finansowe funkcjonować będą w ramach dwóch lokalizacji – w Warszawie i Krakowie. Wysoka dostępność w Krakowie ekspertów finansowych, w tym księgowych specjalizujących się w obsłudze funduszy inwestycyjnych, doskonale odpowiada na potrzeby IOC.

W Krakowie do zespołu operacyjnego w ramach IOC planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów do końca 2025 roku. Kogo szukamy? Specjalistów w zakresie księgowości funduszy inwestycyjnych, działalności prowadzonej w ramach Agenta Transferowego oraz powiązanych działalności AML i KYC, jak również dynamicznie rosnącego obszaru Private Capital. – mówi Piotr Tatar, Head of IOC Operations Poland. 

Do B-INFINIT w Krakowie poszukiwane są przede wszystkim osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie. Natomiast w przyszłym roku planowane jest zatrudnianie także osób mniej doświadczonych.

W Krakowie, gdzie dopiero ruszyła rekrutacja, pozyskaliśmy już 10 nowych pracowników, docelowo planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów. – informuje Aneta Kolankowska, Chief Information Officer B-INFINIT, która od 20 lat tworzy i zarządza zespołami IT w instytucjach finansowych.

Stabilny pracodawca

BNP Paribas CIB Polska jest częścią globalnej Grupy BNP Paribas. Pracownicy B-INFINIT oraz departamentów operacji oferują swoim pracownikom dostęp do rozwiązań i know-how z ponad 65 krajów świata, w których działa Grupa.

Kandydaci do pracy doceniają nas jako zaufanego i stabilnego pracodawcę, który proponuje ciekawe i bardzo zróżnicowane projekty, poszerzenie kompetencji, ale również rozwój kariery w ramach Grupy. – mówi Piotr Tatar.

Zachęcamy do dołączenia do B-INFINIT specjalistów IT, którzy nie boją się wyzwań w międzynarodowym środowisku, chcą pracować z nowymi technologiami, rozwijać się i budować przyjazne miejsce pracy. – dodaje Aneta Kolankowska.

Zarówno B-INFINIT, jak i IOC BNP Paribas CIB Polska zlokalizowane będą w biurowcu przy ul. Armii Krajowej 28.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments