Po czerwcowej premierze SlavicPunk: Oldtimer na PC, producent tytułu dostarczył graczom pierwszy patch, zawierający aktualizacje, poprawę wydajności i niezbędne poprawki.

Kolejny patch planowany jest jeszcze na koniec tego tygodnia. Ponadto Red Square Games podpisała właśnie umowę z Plug in Digital na cyfrową dystrybucję swojej debiutanckiej produkcji. Po złożeniu Dokumentu Informacyjnego Spółka niebawem planuje debiut na rynku NewConnect.

Krzysztof Wolicki, prezes zarządu Red Square Games

Po dwóch tygodniach od premiery oddajemy w ręce graczy najnowszy patch do gry, który zawiera aktualizacje i poprawki błędów zgłaszanych przez społeczność graczy. Na ten moment w SlavicPunk: Oldtimer m.in. poprawiliśmy przede wszystkim wydajność gry oraz usunęliśmy kluczowe błędy, które pojawiały się w trakcie rozgrywki. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej wpłynie to na pozytywny odbiór naszego debiutanckiego projektu przez środowisko graczy. podsumowuje Krzysztof Wolicki, prezes zarządu Red Square Games.

SlavicPunk: Oldtimer to izometryczna strzelanka oparta na twórczości Michała Gołkowskiego. To właśnie uznany polski autor science-fiction i fantasy stworzył historię Yanusa – prywatnego detektywa z burzliwą przeszłością, który próbuje rozwiązać sprawę skradzionych danych, walcząc ze swoimi wewnętrznymi demonami. 13 lipca 2023 o godz. 22:00 na platformie Steam odbędzie się live z Michałem Gołkowskim, autorem m.in. trylogii SybirPunk, który jest współzałożycielem Red Square Games i członkiem rady nadzorczej.

Producent gry w pierwszym patchu do swojego premierowego tytułu m.in. dodał napisy w przerywnikach filmowych, zoptymalizował poziomy, a także niektóre efekty wizualne, zoptymalizował efekty oświetlenia, naprawił problemy z lokalizacją, a także ulepszył system odradzania się wrogów oraz tryb hakowania. Developerzy skupili się na poprawie wydajności gry, która była najistotniejszym problemem do rozwiązania w pierwszych dniach od premiery.

Produkcja oferuje solidne systemy walki i poruszania się, a także modułowy system ulepszeń broni, dzięki którym gracze, przemierzając mroczne zakamarki miasta, mogą sprawić, że każda walka będzie wyglądała inaczej. Pełne akcji poziomy z elementami skradania się, hakowania i rozwiązywania zagadek środowiskowych przeplatają się ze spokojniejszymi momentami, w których gracz może poznać nieco historii. Świat przedstawiony w grze przedstawia mieszankę futurystycznej i przestarzałej technologii, typową dla krajów postkomunistycznych brutalistyczną architekturę.

Tytuł jest dostępny na platformach Steam i GOG, a w najbliższej przyszłości planowana jest sprzedaż poprzez platformę Epic Games Store. Regularna cena gry, wynosi 24.99 USD.
11 lipca 2023 r. Red Square Games SA podpisała umowę dystrybucyjną z międzynarodową firmą Plug in Digital. Umowa na wyłączność obejmuje cyfrową dystrybucję gry SlavicPunk: Oldtimer na całym świecie, z wyłączeniem platform sprzedażowych gdzie sprzedaż realizowana jest bezpośrednio przez Red Square Games oraz obszarów, w których spółka prowadzi obecnie negocjacje z innymi dystrybutorami.

Plug in Digital to dystrybutor zarówno niezależnych gier indie, jak i wysokobudżetowych produkcji AAA. Podczas ponad 10 letniego doświadczenia firma rozwinęła solidną sieć partnerów z ponad 100 sklepami internetowymi i innymi platformami do gier na całym świecie. Jako jedni z pierwszych zajęli się dystrybucją gier w chmurze, a obecnie są głównymi dostawcami gier dla wielu usług typu „buy-to-play” oraz subskrypcyjnych. W swoim portfolio mają takie tytuły jak m.in.: Farming Simulator 22, Sniper: Ghost Warrior Contracts, Fallout 4, WRC 9 czy Cities Skylines.

Spółka Red Square Games S.A. złożyła Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w związku z planowanym debiutem na rynku NewConnect. Spółka liczy na jak najszybsze dołączenie do spółek publicznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments