Zarząd Nomios Poland sp. z o.o. informuje, iż 16 czerwca br. spółka podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienie o współpracy w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber), które wpisuje się w politykę propagowania świadomości o cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych technologiach.

„Nasze partnerstwo w ramach Programu PWCyber ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa sieci
i systemów informacyjnych instytucji publicznych i prywatnych. Włączenie sektora prywatnego jest kluczowe dla skutecznego wdrażania przepisów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Wraz z innymi podmiotami, wchodzącymi w skład krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, tworzymy spójny system, pozwalający
na podejmowanie działań zarówno przeciwdziałających zagrożeniom, jak i zapewniających skuteczne reagowanie na incydenty cyberbezpieczeństwa. Jestem przekonany, że nasze synergiczne działania
w obszarze prawnym, organizacyjnym i technicznym przyczynią się do zapewnienia bezpiecznej przestrzeni cyfrowej dla wszystkich użytkowników” — mówi Jacek Wojdal, Prezes Zarządu Nomios Poland sp. z o.o.

O PROGRAMIE WSPÓŁPRACY W CYBERBEZPIECZEŃSTWIE (PWCYBER)
Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) jest przedsięwzięciem niekomercyjnym
o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego, które jest realizowane na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. Partnerzy Programu zobowiązują się do wymiany doświadczeń m.in. aby zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnosić świadomość użytkowników rozwiązań cyfrowych. W Programie uczestniczy obecnie 31 firm technologicznych (polskich i zagranicznych), które zdecydowały się współpracować nad podnoszeniem poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments