Zbliża się wydarzenie, na które czekają twórcy i gracze z całego świata. W dniach 23-26 marca w Boston Convention & Exhibition Center odbędzie się kolejna edycja targów PAX. Przypomnijmy, że jest to druga odsłona imprezy po przerwie spowodowanej pandemią. Apetyt na świetne gry jest więc naprawdę spory, a niezależni twórcy znów otrzymają możliwość zaprezentowania swoich dzieł szerszej publiczności.

Jako przedstawiciel fundacji Indie Games Polska jestem bardzo podekscytowany na myśl o zaprezentowaniu graczom produkcji tworzonych przez niezależnych deweloperów z Polski. PAX East 2023 to świetna okazja, by dotrzeć do dziennikarzy oraz miłośników gier wideo z całego świata. W tym roku mamy do pokazania aż 13 tytułów i liczymy na to, że komputery, na których będzie można przetestować nasze gry, nie będą miały chwili wytchnienia. – mówi Jakub Wójcik, Prezes Zarządu fundacji Indie Games Polska.

Polscy twórcy niejednokrotnie udowodnili, że są w światowej czołówce, jeśli chodzi o tę gałąź przemysłu rozrywkowego. Ich praca jest doceniana na całym świecie, co przekłada się na liczne, dające powód do dumy, sukcesy. Dzięki świetnym wynikom rodzimi deweloperzy cieszą się dużą renomą, co otwiera drogę do współpracy z największymi tuzami branży.

Od kilku lat obserwuję rozwój polskiej branży gamedev i mogę śmiało powiedzieć, że jest to kategoria, która rozwija się w Polsce najszybciej i dorównuje światowej kreacji. Cieszymy się, że nasi twórcy mogą zaprezentować swoje projekty międzynarodowej widowni w Bostonie, w czasie targów, które odwiedza tysiące ludzi z całego świata. Mamy się czym chwalić! – dodaje Wojciech Janek, Zastępca Dyrektora Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych od początku swojego istnienia wspiera rozwój polskiego gamedevu na różne sposoby. Tym razem – wspólnie z fundacją Indie Games Polska – przygotowali specjalne stoisko, które będzie można odwiedzić podczas tegorocznej edycji PAX East. Warto zaznaczyć, że w Bostonie zaprezentowane zostanie aż 13 gier, nad którymi pracują polscy twórcy:

● Astro Colony (Terad Games)

● Backpack Hero (Jaspel)

● Cyphers Game (Chronospace)

● Death Roads: Tournament (The Knights of Unity)

● First Dwarf (Star Drifters)

● Hamster Playground (Mass Creation)

● Harmony’s Odyssey (MythicOwl)

● Havendock (YYZ)

● Mythos: Build & Survive (Madnetic Games)

● Pandemic Train (Trigger Labs)

● Project Bridge (NE Games)

● Voodolls (SideRift)

● WW2 Rebuilder (Madnetic Games)

Targi PAX East 2023 w Bostonie to nie tylko interesujący wystawcy oraz prezentacje, ale również mnóstwo paneli dyskusyjnych, okazji do spotkań i wykładów branżowych. Oczywiście, jedną z głównych atrakcji stanowi możliwość przetestowania wielu wyśmienitych produkcji, którymi chcą podzielić się twórcy z całego świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments