Bitget, największa platforma kryptowalutowa copy trading, ogłosiła inwestycję o wartości 30 mln USD w zdecentralizowany portfel multi-chain BitKeep, stając się jego większościowym udziałowcem. Umowa pozwoli giełdzie rozszerzyć zakres usług, jednocześnie wspierając BitKeep w zwiększaniu stabilności i bezpieczeństwa swojej oferty. Ma również pomóc obu firmom wykorzystać swoje mocne strony i współpracować nad połączeniem DeFi i CeFi.

Inwestycja obejmuje fuzję portfela BitKeep z domeną biznesową Bitget, znacznie wzmacniając istniejącą bazę użytkowników i ofertę produktową. Portfel BitKeep został założony w 2018 r. i od tego czasu zapewnia nieprzerwane i niezawodne usługi portfela niepowierniczego, wymiany i rynku NFT dla swojej bazy użytkowników liczącej ponad 8 milionów ludzi w 168 krajach. Portfel obsługuje 90 sieci mainnet, takich jak Bitcoin, Ethereum, BNB Chain, Polygon i Solana oraz ponad 250 000 typów aktywów w ponad 20 000 dApps.

W ramach umowy Bitget zainwestował 30 mln USD w BitKeep, zwiększając swój udział i stając się większościowym udziałowcem firmy wycenionej na 300 mln USD podczas poprzedniej rundy finansowania. Partnerstwo z Bitget zapewni portfelowi dostęp do sprawdzonej technologii i możliwości bezpieczeństwa w domenie giełdy, pomagając w ten sposób zwiększyć stabilność i bezpieczeństwo swoich usług.

Inwestycja w portfel jest ważnym ruchem dla Bitget, ponieważ rozszerzy terytorium biznesowe giełdy na sektor portfeli i pomoże zapewnić natywne usługi przechowywania i zarządzania aktywami. Poprzez integrację istniejącej bazy 8 mln użytkowników BitKeep, Bitget otrzyma dostęp do zupełnie nowej grupy potencjalnych klientów. Jest to jeden z kluczowych ruchów Bitget w kierunku wejścia na Web3 w ramach nowej strategii Go Beyond Derivatives, która przewiduje połączenie CeFi i DeFi, przekształcając platformę z wiodącej giełdy kontraktów w kompleksową i holistyczną giełdę z własnym ekosystemem.

Gracy Chen, dyrektorka zarządzająca w Bitget, skomentowała inwestycję: Ten ruch jest korzystny zarówno dla Bitget, jak i BitKeep. Ułatwia współpracę w zdecentralizowanej przestrzeni i poza nią. Cieszymy się nie tylko z możliwości zapewnienia zespołowi BitKeep niezbędnego wsparcia w celu wzmocnienia bezpieczeństwa i stabilności oferowanych przez niego usług, ale także z faktu, że tak uznany gracz branżowy jest częścią naszego rosnącego ekosystemu. Jako jedna z cieszących się największym zaufaniem giełd kryptowalutowych z funduszem ochronnym dla użytkowników o wartości 300 mln dolarów, wiemy, jak wiele bezpieczeństwo i niezawodność znaczą dla użytkowników kryptowalut i jesteśmy pewni, że integracja naszych rodzimych rozwiązań z tej domeny z systemem BitKeep wzmocni jego wizerunek jako atrakcyjnego portfela.

Moka Han, dyrektorka operacyjna w BitKeep, również podzieliła się swoimi poglądami na temat znaczenia inwestycji dla użytkowników, dodając: Umowa inwestycyjna oznacza nie tylko wsparcie finansowe, ale również techniczne, które zapewni nam profesjonalny zespół wraz z doświadczeniem niezbędnym do rozwoju produktu i ekspansji rynkowej. Niezmiernie cieszymy się z tego partnerstwa i potencjału, jaki wiąże się z zapewnieniem naszym użytkownikom jeszcze bardziej kompleksowych usług zarządzania zasobami cyfrowymi. Jesteśmy przekonani, że bliska współpraca z Bitget nie tylko napędzi wzrost naszego biznesu, ale także zapewni nam cenną wymianę doświadczeń, z której skorzystają nasi użytkownicy.

Imponująca oferta usług BitKeep wykracza daleko poza portfel kryptowalutowy. Zapewnia użytkownikom dostęp do różnych protokołów DeFi i projektów NFT na różnych blockchainach za pośrednictwem swojego zintegrowanego eksploratora dApp, ułatwiając bezproblemowe i pozbawione wysiłku korzystanie z transakcji kryptowalutowych. Obsługuje również rynek NFT, launchpad i funkcję wymiany. Jako specjalnie zbudowane rozwiązanie o zróżnicowanych możliwościach, BitKeep dodatkowo przyspieszy wejście Bitget w przestrzeń Web3 po zakończeniu integracji.

W maju 2022 roku BitKeep ogłosił zebranie 15 mln USD przy wycenie 100 mln USD. Dragonfly Capital poprowadził rundę z udziałem KuCoin Ventures, A&T Capital, Foresight Ventures, SevenX, Matrixpor, Bixin Capital, Danhua Capital, Peak Capital i YM Capital.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments