Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 16-20 stycznia br.

Draw Distance: Wdraża nową strategię i planuje skoncentrować się na konkretnym gatunku gier – kryminalnych grach akcji z elementami walki, poinformował ISBtech CEO spółki Michał Mielcarek. Deweloper pracuje nadal nad fabularnym dodatkiem do gry „Serial Cleaners”.

Huuuge: Zawarło dwie nowe umowy wydawnicze z niezależnymi studiami Square Triangle i Friedeggames. W ich wyniku do portfela tytułów Huuuge dołączą: „Bowling Clash: New Legends” od Square Triangle oraz „Cafe Dash: Cooking Diner Game” od Friedeggames, podała spółka.

Drago entertainment: Złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt w związku z przeniesieniem akcji spółki z rynku NewConnect na główny rynek GPW w Warszawie, podała spółka. Procesowi przejścia nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

PlayWay: Chce, żeby jak najwięcej spółek z grupy było na liście zarabiających i dokładających się do dywidendy, poinformował prezes Krzysztof Kostowski. W tym roku liczba premier gier grupy będzie narastała w porównaniu do 2022.

Movie Games: Akcje spółki zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Na otwarciu kurs akcji wzrósł wobec ceny odniesienia o 7,01% i wyniósł 29 zł.

Gamedust: Ma w planie wydawniczym na 2023 r. jeden tytuł własny oraz trzy projekty wydawnicze, podała spółka. Producent gier rozwija obecnie dział produkcyjny i wydawniczy oraz rozpoczął preprodukcję kolejnej gry VR. Spółka zakłada w tym roku przekroczenie progu rentowności operacyjnej.

T-Bull: Liczba pobrań gier spółki wyniosła 8,6 mln w grudniu i 634,8 mln w całym 2022 r.

Atomic Jelly: Premiera darmowego prologu gry „Space Mechanic Simulator” została ustalona na 30 stycznia 2023 roku. Prolog stanowi wstęp do fabuły zwartej w grze i pozwala graczom zapoznać się z jej główną linią.

Ovid Works: Od 9 do 15 stycznia 2023 r. prowadzona była pierwsza sprzedaż promocyjna gry „Interkosmos 2000” na platformie Meta Quest 2. Cena gry została obniżona o 30%, a sama gra, w porównaniu do poprzednich okresów, zanotowała rekordowe wyniki sprzedażowe. W omawianym okresie odnotowano ponad 1700 sprzedanych kopii gry, które wygenerowały ponad 22.500 USD przychodu.

CD Projekt: W IV kw. widzieliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania trzecią częścią „Wiedźmina”, zarówno pod względem sprzedażowym, jak i liczby osób grających w nasz tytuł; zgodnie z oczekiwaniami, był to najmocniejszy sprzedażowo kwartał roku dla tej gry, powiedział „Parkietowi” Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projektu.

One More Level: Dokonał weryfikacji wcześniej przyjętego szacowanego okresu ekonomicznej użyteczności wartości niematerialnych i prawnych, w wyniku czego podjął uchwałę o skróceniu okresu amortyzacji z dotychczasowych 8 lat do 4 lat, przy stawce amortyzacji w wynoszącej 25%. Zasada ta znajduje zastosowanie do sprawozdania za rok 2022, przez co roczne koszty operacyjne z tytułu amortyzacji ulegną istotnemu zwiększeniu, tj. o kwotę 2.739.097,35 zł.

Pyramid Games: Po 17 godzinach od rozpoczęcia zbiórki, został osiągnięty podstawowy cel kampanii gry „Occupy Mars” w serwisie Kickstarter, tj. zebranie kwoty 30 tys. dolarów kanadyjskich. Do momentu publikacji komunikatu zostały osiągnięte 2 kolejne cele kampanii tj. zebranie kwoty 35 tys. dolarów kanadyjskich. Kampania gry w serwisie Kickstarter potrwa jeszcze 29 dni i zakończy się dnia 17 lutego 2023 r. Celem kampanii jest promocja gry, a także pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych na rozbudowę i marketing projektu.

QubicGames: Podpisał aneks do umowy ramowej zawartej w marcu 2022 r. z Crazy Labs Ltd., rozszerzając ją o cztery nowe tytuły. Przewiduje ich dostosowanie i wydanie na platformy: Nintendo Switch, Sony PlayStation 4 (PS4), PlayStation 5 (PS5), Microsoft Xbox One, Xbox One S, Xbox One X, Microsoft Store (PC) i Steam (PC). Tytuły gier zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie późniejszym (zgodnie z ich planem marketingowym). Jednocześnie spółka podała, że 4 stycznia 2023 r. strony podpisały aneks, zgodnie z którym licencja na wydanie gier „Run, Sausage Run!” i „Sausage Wars” została rozszerzona o przystosowanie i wydanie obu gier na dodatkowe platformy Microsoft Store (PC) i Steam (PC).

Gaming: IEM Expo powraca po trzech latach nieobecności. Tegoroczna edycja Intel Extreme Masters Katowice odbędzie się w dniach 10-12 lutego 2023. Na pierwszym planie rozgrywki w „Counter-Strike: Global Offensive”, gdzie stawką jest pula nagród w wysokości 1 mln USD. Równolegle wyłoniony zostanie mistrz świata w „StarCraft II”, gdzie pula wynosi 500 tys. USD.

Red Deer Games: Gra „Sport & Fun: Swimming” pojawi się wkrótce na Nintendo Switch.

Playtika Holding Corp: Podniosła swoją ofertę na fińskiego producenta gier Rovio, najbardziej znanego z franczyzy „Angry Birds” do 683 mln euro. Oferta wycenia każdą akcję Rovio na 9,05 euro, około 60% więcej niż cena zamknięcia kursu w dniu 19 stycznia. Jest to również około 40 mln euro powyżej wcześniejszej oferty, podał Reuters.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments