No Limit, międzynarodowy operator logistyczny specjalizujący się m.in. w logistyce kontraktowej, otworzył nowoczesne Centrum Logistyczne pod Grodziskiem Mazowieckim. W magazynie o powierzchni 24 tys. m2, zbudowanym w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne, obsługiwani będą Klienci No Limit z branży Sport & Fashion.

Nowy obiekt znajduje się w parku logistycznym GLP Warsaw V Logistics Centre, zlokalizowanym w Natolinie tuż obok węzła autostrady A2 „Grodzisk Mazowiecki”, w bezpośrednim sąsiedztwie nowo wybudowanej Obwodnicy Zachodniej ciągu drogi wojewódzkiej 579. Budynek, zarówno w części magazynowej jak i socjalno-biurowej, spełnia wysokie wymogi w zakresie bezpieczeństwa i ergonomii pracy.

Jego konstrukcja umożliwia składowanie towarów do 12 metrów wysokości. W wyposażeniu obiektu zastosowane zostały liczne rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii, w tym smart metering czy konstrukcja dachu przystosowana do montaży paneli fotowoltaicznych. Magazyn posiada certyfikat BREEAM. Obiekt został oddany do użytku w styczniu 2023, a No Limit jest jego wyłącznym najemcą.

Inwestycja ta jest odpowiedzią na nowe projekty logistyki kontraktowej oraz rosnące zapotrzebowanie naszych klientów w zakresie ich rozwoju w regionie CEE. Uwarunkowania techniczne oraz bardzo dobra lokalizacja magazynu wpisują się w strategię rozwoju No Limit i umacniają naszą pozycję w rejonie centralnym w Polsce. Operacje prowadzone w obiekcie w oparciu o nowoczesną automatykę magazynową j umożliwią nam poszerzenie zakresu usług i zwiększą efektywność organizowanych procesów. To kolejny bardzo ważny krok dla rozwoju naszej organizacji. – mówi Mariusz Rączka, Dyrektor Business Unit Logistyka w No Limit.

Przeznaczeniem nowego Centrum Logistycznego będzie przede wszystkim obsługa firm z branży Sport & Fashion. Składowany asortyment to w większości obuwie, odzież oraz akcesoria. Realizowane będą procesy magazynowania i kompletacji zamówień B2B oraz B2C (fulfillment e-commerce) do odbiorców regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

Dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej w Polsce, wiele silnych ośrodków miejskich, a także wyjątkowe położenie geograficzne zwiększają znaczenie naszego kraju na europejskiej mapie połączeń logistycznych i transportowych. Polska staje się głównym HUB-em regionu CEE. Nie bez przyczyny od wielu lat na terenie naszego kraju usługi logistyki kontraktowej rozwijają się bardzo dynamicznie i powstają nowe centra logistyczne. Jako operator świadczący usługi zarówno z zakresu logistyki magazynowej, transportu ciężkiego i dystrybucji last mile, jesteśmy uczestnikiem tych zmian, jednocześnie promując od lat nowoczesne i ekologiczne rozwiązania dla branży TSL. – mówi Maciej Rybak, Dyrektor Sprzedaży i Relacji z Klientami CEE w No Limit.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments