IFS, globalna firma oferująca oprogramowanie w chmurze dla przedsiębiorstw, przedstawiła wyniki finansowe za 2022 rok. Na szczególną uwagę zasługuje 28-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania oraz wzrost przychodów z rozwiązań chmurowych, który sięgnął aż 80 procent. To wynik zarówno pozyskiwania nowych klientów, jak i przechodzenia dotychczasowych na platformę IFS Cloud.

Wartość rocznego przychodu powtarzalnego (ARR) wzrosła o 57% dzięki pozyskaniu nowych klientów. Przychody ze sprzedaży rozwiązań chmurowych wzrosły o 80% zarówno za sprawą nowych, jak i dotychczasowych klientów, którzy zdecydowali się przejść na platformę IFS Cloud.

2022 był piątym z rzędu rokiem solidnego, dwucyfrowego wzrostu przychodów IFS. Fakt ten jest bezsprzecznym potwierdzeniem słuszności przyjętej strategii firmy i jej zdolności do realizacji zadań w skali globalnej. W całym 2022 roku technologia chmurowa i cyfrowa cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem wielu przedsiębiorstw, a klienci IFS dążyli do zwiększenia sprawności operacyjnej i wykorzystania innowacji w celu budowania przewagi konkurencyjnej.

Od chwili uruchomienia platformy IFS Cloud jej największą siłą jest ponadczasowość. To oprogramowanie typu Evergreen, które dzięki przeprowadzanym dwa razy w roku aktualizacjom jest zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, a klienci unikają konieczności ponoszenia kosztów zakupu nowych wersji systemu. Nowi klienci natomiast znacznie szybciej uzyskują oczekiwaną wartość biznesową – średnio już 9,5 miesiąca od zawarcia umowy z IFS.

Wybrane najważniejsze dla IFS wydarzenia z 2022 roku:

 • W pierwszym kwartale 2022 r. IFS uruchamia program Partner Success, którego celem jest dalsze wzmocnienie i usprawnienie współpracy partnerskiej.
 • W marcu 2022 r. firma HG Capital zostaje ważnym inwestorem mniejszościowym w transakcji wyceniającej IFS i WorkWave na 10 mld USD.
 • W kwietniu 2022 r. IFS uruchamia Arcwide, wspólne przedsięwzięcie z firmą BearingPoint, które ma przyspieszyć wdrażanie rozwiązań chmurowych IFS.
 • W lipcu 2022 r. IFS przejmuje Ultimo Software Solutions, dostawcę oprogramowania do zarządzania aktywami przedsiębiorstwa (EAM).
  IFS zdobywa nagrody zarówno indywidualne dla członków zarządu firmy, jak i za swoje produkty, innowacje i doświadczenie klienta.
 • We wrześniu 2022 r. IFS podpisuje umowę na sponsorowanie londyńskiej kolejki linowej the London Cable Cars, w ramach kampanii aktywacji marki.
 • W październiku 2022 r. IFS organizuje międzynarodową konferencję IFS Unleashed dla potencjalnych i obecnych klientów oraz partnerów firmy, w której bezpośrednio uczestniczyło ponad 2500 osób, a tysiące kolejnych dołączyło w formie zdalnej.

W historii IFS rok 2022 zapisze się pod hasłem przyspieszenie. Liczba pracowników wzrosła do ponad 5500 osób, a przychody osiągnęły poziom 1 miliarda USD, co jest kolejnym, ważnym krokiem milowym w rozwoju firmy. Od pięciu lat nieprzerwanie odnotowujemy dwucyfrowy wzrost rocznych przychodów, zostawiając w tyle naszych konkurentów. W każdym kolejnym kwartale odnotowywaliśmy poprawę wyników, w czym kluczową rolę odegrała nasza pozycja lidera zarówno pod względem oferowanych rozwiązań, jak i czasu koniecznego do uzyskania oczekiwanej przez klienta wartości. Rok 2023 będzie równie ekscytujący ze względu na kontynuację procesu łączenia naszych pracowników, partnerów oraz produkty i kompetencje branżowe w zakresie zarządzania serwisem w terenie, aktywami i planowaniem zasobów przedsiębiorstw. Chcemy, aby nasi klienci jak najszybciej osiągali spodziewane korzyści, a także osiągali najwyższą jakość w najważniejszym momencie, czyli w trakcie świadczenia usług swoim klientom. – powiedział Darren Roos, prezes IFS.

W 2022 roku nasza firma wykazała się dużą wytrzymałością i konsekwencją. Choć czynniki makroekonomiczne były dla nas niekorzystne, przyspieszyliśmy rozwój we wszystkich kluczowych dla grupy obszarach. Wzrost przychodów z chmury na poziomie 80 procent rok do roku oraz przychodów powtarzalnych na poziomie 57 procent rok do roku w tak trudnych warunkach rynkowych świadczy o wysokim poziomie odporności firmy, jej niezawodności i trafności strategii skoncentrowanej na kliencie. – powiedziała Constance Minc, dyrektor finansowa IFS.

W ciągu ostatniego roku firma IFS kontynuowała wzmacnianie struktur serwisowych i ekosystem partnerów, konsekwentnie realizując strategię, która na pierwszym miejscu stawia oczekiwania i potrzeby klienta. Była również aktywnie zaangażowana w działania Fundacji IFS w Sri Lance, gdzie żyje ponad 2200 pracowników IFS.

Najważniejsze wyniki finansowe i operacyjne za 2022 rok (wzrost rdr):

 • przychody ze sprzedaży oprogramowania wyniosły 6,6 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 28 procent w stosunku do 2021 r.
 • przychody powtarzalne wyniosły 6,1 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 44% w stosunku do 2021 r.
 • przychód netto wyniósł 8,4 miliarda SEK, co oznacza wzrost o 19% w stosunku do 2021 r.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments