W dniu 6 grudnia 2022 roku na budowie nowej siedziby Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec zawisła symboliczna wiecha. Tym samym zakończony został ważny etap budowy, jakim jest osiągnięcie stanu surowego obiektu.

Budynek powstaje przy reprezentacyjnej alei Unter den Linden, w sercu Berlina, w odległości zaledwie 300 m od Bramy Brandenburskiej. STRABAG zakończył prace przy wznoszeniu betonowej konstrukcji budynku posiadającego pięć kondygnacji naziemnych i podziemny garaż.

Reprezentacyjny, nowy gmach Ambasady RP powstaje w miejscu, w którym do końca lat 90 mieściła się placówka dyplomatyczna Polski, przy alei Unter den Linden. Za koncepcję i projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci sp. z o.o., W zakresie prac, wykonywanych przez STRABAG, w formule „pod klucz”, powstaje inteligentny budynek realizowany zgodnie z metodologią BIM. W obiekcie o powierzchni użytkowej ponad 10.000 m2 przywiedziono sale reprezentacyjne oraz pomieszczenia biurowe dla pracowników placówki dyplomatycznej. Na dachach ambasady, zlokalizowanych na różnych poziomach, powstaną zielone tarasy. Nowa siedziba będzie jednym z najbardziej reprezentacyjnych obiektów alei Berlina.

Dziś możemy już podziwiać nową bryłę Ambasady, którą prowadzi zespół pracowników STRABAG. Jestem jednocześnie dumny, że możemy realizować ten obiekt, a Ministerstwu Spraw Zagranicznych dziękuję za wybór STRABAG do realizacji tego projektu. Na budowie wykorzystujemy nasze bogate doświadczenie w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych. Nowa Ambasada będzie nie miała nie tylko ciekawą formę architektoniczną, będzie budynkiem inteligentnym, a do realizacji prac wykorzystujemy zasady BIM (Building Information Modelling). STRABAG, od 35 lat jest wiodącym generalnym wykonawcą na rynku budowalnym w Polsce ale i Europie. Cieszy fakt, że dzięki naszej pracy powstaje tak okazały i reprezentacyjny gmach przedstawicielstwa dyplomatycznego Polski w Niemczech. mówi Waldemar Wójcik, członek zarządu STRABAG w Polsce.

Wizualizacja projektu

Wizualizacja – JEMS Architekci sp. z o.o

STRABAG jest obecny na polskim rynku budowlanym od ponad 35 lat i realizuje najbardziej prestiżowe i zaawansowane technologicznie inwestycje w segmentach budownictwa ogólnego, inżynieryjnego i infrastrukturalnego. Jako generalny wykonawca oferuje swoje usługi w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniskowej, budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, energetycznego, przemysłowego i ochrony środowiska.

Laboratoria należące do koncernu czuwają nad utrzymaniem najwyższych standardów jakości, prowadząc prace badawcze i wdrażając innowacyjne technologie. STRABAG posiada rozwiniętą sieć wytwórni mieszanek asfaltowych, własne wytwórnie betonu oraz własne kopalnie kruszyw. Dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą specjalistów i najnowszej generacji parkiem maszynowym. Wysoki udział kapitału własnego powoduje, że firma jest stabilnym i pewnym partnerem dla inwestorów. W Polsce STRABAG zatrudnia ponad 6,5 tys. osób, a roczne obroty Grupy wynoszą ponad 8 mld PLN.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments