Play2Chill – notowany na NewConnect producent i wydawca gier z segmentu Indie Premium na PC, konsole i urządzenia mobilne – utworzył razem z Toplitz Productions GmbH nową spółkę, SpaceRocket Games SA. Firmy planują wykorzystać wzajemne synergie oraz posiadany w każdej ze spółek know-how. Pierwszym wspólnym celem jest produkcja i wydanie nowej gry typu survival, której budżet ma wynosić ok. 1 mln euro. Debiutancka produkcja tej marki ma trafić na rynek już w 2024 roku.

Zgodnie z podpisaną umową, Play2Chill SA będzie posiadała 20 proc. udziałów w spółce SpaceRocket Games, której prezesem zarządu zostanie Paweł Brągoszewski, aktualny wiceprezes Play2Chill. Ponadto w radzie nadzorczej nowej spółki zasiądą Tomasz Róziecki – prezes Play2Chill, a także Paweł Flanc – wiceprezes Play2Chill. Drugim większościowym akcjonariuszem, który obejmie 60 proc. akcji, jest niemiecka spółka Iridium Media Group GmbH. Warszawski deweloper planuje również współpracę z SpaceRocket Games SA w zakresie technologicznym oraz kadrowym. Obydwie spółki planują wykorzystać wzajemne synergie oraz swój unikalny know-how i zamierzają wspólnie wydawać przede wszystkim gry z segmentu premium.

Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill

Nawiązanie współpracy z zagranicznym wydawcą to jeden z celów Play2Chill na ten rok. Naszym wspólnym planem z nowym partnerem – Toplitz Productions – będzie produkcja nowej gry typu survival z trybem wieloosobowym, która zostanie zbudowana na silniku Unreal Engine 5. Dzięki temu chcemy wejść na wyższy poziom developmentu i wyprodukować grę w jakości premium. Budżet projektu wyniesie około 1 mln euro, przy pełnym finansowaniu produkcji przez wydawcę. Szczegółowe warunki zostaną określone w umowie wydawniczej. Liczymy na długofalową współpracę z Toplitz Productions i nie ukrywam, że gry premium, to coś, czym właśnie chcielibyśmy się zajmować w przyszłości. mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.

Toplitz Productions GmbH jest niemiecko-austriackim wydawcą gier wideo z gatunku RPG, przygodowych i symulatorów. Firma zaczęła działać na rynku już przed 2018 r. Jednym z jej pierwszych projektów był Ghost Platoon. Ponadto jest wydawcą m.in. hitowej polskiej gry Medieval Dynasty, Starsand czy GOAL! The Club Manager.

Play2Chill jest producentem m.in. takich gier jak: Motorcycle Mechanic Simulator 2021, która swoją premierę miała przed rokiem i w najbliższych tygodniach zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, a także Rally Mechanic Simulator, którą developer planuje dostarczyć graczom w 2023 roku. Ponadto spółka w ostatnim czasie zakończyła prace nad portem gry Bugvasion TD na konsolę Nintendo Switch, a data premiery jest uzależniona od finalizacji procesu certyfikacji.

Spółka jest również w trakcie produkcji gry Aztecs The Last Sun. Tytuł posiada w pełni grywalne demo technologiczne, które jest materiałem wyjściowym do rozmów z wydawcami. W ostatnim czasie Play2Chill poinformowała także o rozpoczęciu prac nad grą Egypt Frontiers, którą wyprodukuje jej spółka zależna przy bezpośredniej współpracy z PlayWay.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments