Eksperci i ekspertki w obszarze bankowości poprowadzą zajęcia w semestrze letnim 2023 dla studentów stacjonarnych I stopnia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

NatWest Group w Polsce i Uczelnia Łazarskiego podpisały umowę o współpracy. To pierwsze tego rodzaju partnerstwo dla brytyjskiej instytucji finansowej, które połączy wieloletnią praktykę oraz dzielenie się wiedzą z pokoleniem wkraczającym na rynek pracy.

Jesteśmy dumni, że nasi pracownicy staną się częścią cenionej uczelni biznesowej. Dzięki tej współpracy umożliwiamy studentom zdobycie umiejętności z zakresu przeciwdziałania przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwa, bankowości oraz finansów. Jak pokazuje nasze doświadczenie połączenie teorii i praktyki zwiększa szansę na rozwój zawodowy młodych ludzi. – mówi Andrzej Pacek, Head of NatWest Poland.

Cieszymy się, że będziemy współpracować z NatWest w zakresie wymiany wiedzy i realizacji projektów edukacyjnych. Dzięki temu nasi studenci będą mogli uczyć się od najlepszych praktyków z branży finansów i bankowości. Przygotowujemy także w kooperacji z NatWest odpowiednio dopasowane i rozbudowane programy studiów. W planie mamy również organizację wydarzeń naukowych i rozwijanie wspólnych projektów badawczych. – wyjaśnia dr Tomasz Braun, Prorektor Uczelni Łazarskiego.

Andrzej Pacek, Head of NatWest Poland oraz dr Tomasz Braun, Vice Rektor Uczelni Łazarskiego.

Pracownicy i pracowniczki NatWest poprowadzą wykłady i konwersatoria w języku angielskim na temat zapobiegania przestępczości finansowej (ang. Introduction to financial crime prevention). Wyjaśnią, w jaki sposób instytucje finansowe chronią swoich klientów przed przestępstwami finansowymi i ich konsekwencjami. Jakie działania podejmują, żeby ograniczać zagrożenia z nimi związane.

W ramach drugiego cyklu zajęć, studenci wprowadzeni zostaną w temat ryzyka w aspekcie prawnym, finansowym i reputacyjnym (ang. Know Your Customer: Due Diligence Journey). Poruszony zostanie także temat zarządzania ryzykiem w kontekście kryptowalut, osób zajmujących eksponowane stanowiska w gospodarce oraz pod kątem usług globalnych (ang. correspondent banking).

Dokument podpisali Andrzej Pacek, Head of NatWest Poland oraz dr Tomasz Braun, Vice Rektor Uczelni Łazarskiego. Uczelnię reprezentowali również dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania, Monika Eitel, Dyrektor Działu Marketingu i Rekrutacji oraz Krzysztof Beck, Dyrektor Programu Economics. Ze strony NatWest Poland w spotkaniu udział wzięli Magdalena Korbut, Manager, Financial Crime Prevention, Marta Łapińska – Jarzynka, Project Manager oraz Maciej Jancewicz, Head of Communications & Marketing w Polsce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments