W ubiegłym tygodniu węgierscy pracownicy MOL Group przenieśli się do nowej siedziby firmy w Budapeszcie. Budynek MOL Campus, zaprojektowany przez londyńską pracownię Foster + Partners oraz węgierskie Finta Studio ma wysokość 143 metrów i stanowi inspirujące miejsce pracy dla 2,5 tys. pracowników firmy.

MOL Campus stanął w dzielnicy Buda, w najszybciej rozwijającej się biznesowej okolicy w Budapeszcie, nad samym brzegiem Dunaju. Widoczny niemal z każdego punktu w mieście, nowoczesny budynek stanowi jeden z najbardziej charakterystycznych punktów węgierskiej stolicy. Nowa siedziba MOL składa się z wysokiej na 28 pięter wieży połączonej z niższym budynkiem, mieszczącym restauracje i przestrzenie dostępne dla gości. Ogólnodostępny jest także najwyżej położony w Budapeszcie taras widokowy, znajdujący się na ostatniej, 29. kondygnacji budynku głównego.

MOL Campus stanowi jednak przede wszystkim miejsce pracy dla 2,5 tys. pracowników MOL Group w Budapeszcie, którzy do tej pory pracowali w 10 różnych lokalizacjach w mieście. Obecnie, mają oni do dyspozycji wygodne przestrzenie biurowe, restauracje czy przestrzenie do relaksu. Całość zaprojektowano tak, aby wspierać wydajność pracy, a pracownicy mogą wybierać najbardziej odpowiednie dla siebie miejsca pracy w zależności od aktualnie wykonywanych zadań.

To jest budynek przyszłości. Zdecydowaliśmy się na tę budowę w 2016 r., ponieważ wierzymy w przyszłość MOL. Wierzymy, że będzie on służył przyszłym pokoleniom pracowników, którzy zapewnią firmie sukces w nadchodzących dekadach. – powiedział Zsolt Hernádi, prezes i CEO MOL Group.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments