Cloud Technologies uważa rozwój organiczny za najbezpieczniejszą formą reinwestycji, ale będzie go wspierał ewentualnymi akwizycjami, poinformował ISBtech prezes Piotr Prajsnar.

Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies

Mamy prawdopodobnie największą chmurę danych na świecie. Kluczowy dla spółki jest rozwój organiczny, z którego wynika dynamika wzrostu. Jest to najbezpieczniejsza forma reinwestycji. Prowadzimy wzrostowy, wysokomarżowy i skalowalny biznes sprzedaży danych. Obok USA zakładamy intensyfikację obecności na innych rynkach, głównie Europy i Wielkiej Brytanii. Miesięczne dynamiki jak ok. 50% we wrześniu, pokazuje że działamy na dużym perspektywicznym, rozdrobnionym rynku. Wraz z rosnącą bazą porównawczą w kolejnych okresach dynamiki być nieco niższe ale na tak chłonnym rynku utrzymamy potencjał wzrostu” – powiedział ISBtech Prajsnar podczas debiutu spółki na rynku głównym GPW.

Wskazał, że odbiorcami spółki są w zasadzie wszystkie największe marki na świecie w branż FMCG, motoryzacyjnej, finansowej, elektronicznej, które kupują od spółki dane przez platformy zakupu mediów. Miesięcznie Cloud Technologies realizuje dziesiątki tysięcy kampanii.

W ramach strategii rozwoju Cloud Technologies planuje zainwestować ok. 50 mln zł do końca 2023 roku. Spółka dokonała akwizycji w Hiszpanii za 2 mln euro, gdzie 2/3 rozliczenia akcje polskiej spółki. Ponadto skupiła ok. 50 tys. akcji własnych.

W przyszłym roku przewidziane jest do 14 mln zł na skup akcji własnych, które zostaną przeznaczone na program motywacyjny. W 2023, obok rozwoju organicznego rozważymy potencjalne akwizycje i zakup technologii wspomagającej naszą własną. Potencjalne akwizycje miałyby stymulować wzrost sprzedaży danych. Mamy ok 40 mln zł na kontach” – wymienił prezes.

Cloud Technologies to warszawska spółka z segmentu nowych technologii. Zajmuje się big data, marketingiem i monetyzacją danych. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych oraz platformę Big Data (DMP) – OnAudience.com. Spółka przeszła na rynek główny GPW w grudniu 2022 roku, była notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments