Vivid Games utrzymuje przychody ze sprzedaży na wysokim poziomie. Poza niesłabnącą kondycją Real Boxing 2 coraz większy wpływ ma na nie rosnąca sprzedaż Eroblast. W marcu Spółka wypracowała przychody na poziomie 2,6 mln zł i zysk netto w kwocie 20 tys. zł.

EBITDA za I kwartał to 1,0 mln zł. Na koniec marca na rachunkach Spółki były 2 mln zł.
Real Boxing 2 otrzymał w ostatnich tygodniach kilka następujących po sobie globalnych wyróżnień w kanałach sprzedaży, co dowodzi rosnącego potencjału gry w oczach Apple App Store i Google Play.

Real Boxing 2 jest obecnie w fazie szerokiego eksplorowania kolejnych możliwości zwiększania zarówno zasięgu jak i dochodowości. Z jednej strony stale inwestujemy w angażujące kampanie live-ops i rozbudowę gry. Z drugiej znajdujemy nowe kanały jak TikTok, dzięki którym społeczność użytkowników stale rośnie. Jednym z celów na II kwartał jest odświeżenie animacji wewnątrz gry. Chcemy, by rozgrywka na naszym ringu dostarczała graczom jeszcze więcej wrażeń. Dzięki wyróżnieniom w kanałach sprzedaży istotnie zwiększyliśmy dzienną liczbę aktywnych użytkowników (DAU). W samym marcu gra została pobrana blisko 1,2 mln razy, z czego aż ~530 tys. to użytkownicy organiczni, czyli tacy, którzy nie wymagają nakładów na user acquisition. ARPU jest nieco niższe niż w styczniu czy lutym i wynosi dla kluczowych rynków 1,09 USD, jednak jest to standardowe odchylenie w sytuacji dużej liczby użytkowników organicznych. Przeanalizowaliśmy ARPU dla ruchu nabytego w ramach UA i tutaj nie widzimy istotnych odchyleń, wobec poprzednich miesięcy. – podkreśla Bartosz Biniecki, product owner Real Boxing 2.

Poza Real Boxing 2 Spółka może też pochwalić się coraz wyższymi przychodami Eroblast.

Eroblast jest specyficzną grą. W związku z tematyką nie może liczyć na wyróżnienia kanałów sprzedaży. Nasz zespół jednak konsekwentnie realizuje przyjętą strategię i od podstaw buduje bardzo zaangażowaną społeczność graczy. Przychody w marcu wzrosły o niemal 40% wobec lutego i wyniosły prawie 100 tys. USD. W ubiegły poniedziałek (04.04.) uruchomiliśmy pierwszą kampanię live-ops, a kolejne będą wypuszczane w tygodniowych odstępach. Zakładamy, że to również pozytywnie przełoży się na przychody. – podkreśla Łukasz Kamiński, product owner Eroblast.

Poza powyższymi Spółka pracuje nad rozbudową portfolio. W marcu ogłosiła, że leitmotivem nowego, nawiązującego do Real Boxing 2, tytułu będzie świat walk karate. 8 kwietnia do dystrybucji na Nintendo Switch trafiła też kolejna gra z segmentu casual – Calm Colors.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments