Piotr Babieno został wybrany najlepszym CEO z Polski wg magazynu CEO Today. Konkurs „CEO Today Global Awards” jest coroczną inicjatywą, której zadaniem jest wyróżnienie najbardziej szanowanych liderów i partnerów biznesowych.

Strategia Bloober Team została uznana za jedną z najbardziej unikalnych nie tylko w branży gier, ale także w całym biznesie. Natomiast sam Piotr Babieno, prezes spółki, został wyróżniony jako jeden z najbardziej szanowanych prezesów na Świecie. Na wyróżnienie otrzymane przez prezesa krakowskiego twórcy horroru wpływ miały również sukcesy biznesowe odniesione w minionym roku – w 2021 Bloober Team nawiązał strategiczną współpracę z Konami, podpisał umowę wydawniczą na nowy tytuł z Take 2/Private Division, rozpoczął pracę nad nowym projektem z Rouge Games, a największy koncern technologiczny na świecie — Tencent — stał się głównym udziałowcem spółki, obejmując aż 21,97% akcji.

Bloober Team już dzisiaj wymieniany jest jako jedna najważniejszych firm gamedeveloperskich na Świecie. Mamy unikalny klimat organizacyjny – stawiamy na Człowieka. Naszym największym kapitałem jest strategia i fantastyczny zespół ludzi. TO zostało zauważone, ale jest też kierunkiem, który pozwala nam dokonywać wyborów, które budują długoterminową wartość firmy. To pozwala mi wierzyć, że zespół Bloober Team nawet w odległej przyszłości będzie dalej wyznawał zasady, którymi kierujemy się obecnie. — komentuje Piotr Babieno.

Jednocześnie CEO Bloober Team podsumował udane targi GDC. W San Francisco krakowski twórca spotykał się z największymi partnerami w branży, omawiając bieżące współprace i plany na przyszłość. W nadchodzących latach spółka chce zrealizować plan zostania globalnym liderem gatunku horroru. W osiągnięciu tego celu mają pomóc ostatnie wzmocnienia — spółka zatrudniła najlepszych specjalistów w branży, w tym Kacpra Michalskiego na stanowisku szefa Produkcji (wcześniej pracującego m.in. przy Dying Light 2, Sniper Ghost Warrior 3 czy Lords of the Fallen).

 Wielokrotnie wspominałem o sile zespołu. Obecnie jest to blisko 200 osób, które są integralną częścią firmy, nie tylko na poziomie zatrudnienia, ale również rozumienia i rozwoju naszego DNA. Ich umiejętności są kluczowe dla progresu naszego studia, dlatego stale rozbudowujemy Bloober Team nie tylko pod względem biznesowym, ale także kadrowym. Nie jest to rozwój wyłącznie ilościowy, ale wręcz przede wszystkim — jakościowy. Gamedev, jako branża czerpiąca pełnymi garściami z zaangażowania i wyobraźni pracowników, musi dopiąć wszelkich starań, tak aby każdy został doceniony nie tylko jako twórca, ale także jako Człowiek. — kończy prezes Bloober Team.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments