Jako nieodłączne elementy współczesnego domatorskiego stylu życia wnoszą do naszych wnętrz różnorodne wzornictwo i funkcje, które umożliwiają oglądanie telewizji w całkiem nowy sposób.

Podczas targów CES 2022 LG Electronics zaprezentuje oryginalne telewizory Lifestyle. Zostały one opracowane z myślą o współczesnym stylu życia, teraz skoncentrowanym głównie w domu. Modele Lifestyle zapewniają wszechstronność i komponują się z otaczającą przestrzenią, oferując równocześnie szeroki pakiet wygodnych funkcji. Dzięki temu w zależności od potrzeb z łatwością zmieniają naszą prywatną strefę w biuro, siłownię, galerię czy warsztat lub centrum rozrywki, podnosząc jednocześnie walory wystroju pomieszczeń i oczywiście uprzyjemniając codzienne życie.

W tej przełomowej ofercie wyróżniają się zwłaszcza telewizory LG Objet (model 65Art90) i LG StanbyME (model 27Art10). Posiadają one innowacyjne rozwiązania – zrezygnowano z ekranu o konwencjonalnej konstrukcji, aby zapewnić użytkownikom zupełnie nową jakość wrażeń. Dzięki wyjątkowej formie i funkcjonalności te dwa modele idealnie pasują do współczesnych domów, gdzie muszą sprostać potrzebom związanym zarówno z pracą oraz nauką, jak i z rozrywką, czyli relaksem, które teraz wzajemnie się przenikają.

LG Objet przypomina płótno malarskie i doskonale komponuje się z wystrojem każdego pomieszczenia dzięki minimalistycznemu stylowi i subtelnym, neutralnym kolorom. Tworzy klimat wyrafinowania i wizualnej harmonii. Dostosowuje się też do potrzeb użytkowników. Wystarczy nacisnąć przycisk na dołączonym do telewizora pilocie LG, aby według własnych upodobań podnieść lub opuścić tkaninową osłonę. Opuszczenie jej odkrywa cały ekran, dając użytkownikowi dostęp do pełni wizualnych wrażeń. Natomiast przy częściowo zakrytym ekranie wyświetlane są tylko wybrane funkcje lifestylowe.

W trybie pełnego widoku 65-calowy ekran OLED evo LG Objet i zaawansowany procesor gwarantują doskonały odbiór i niezapomniane emocje. Ekranowe treści niemal ożywają dzięki dynamicznemu, wiernemu odwzorowaniu kolorów i znakomitemu kontrastowi. Oprócz doskonałej jakości obrazu ten wysokiej klasy telewizor zachwyca 4.2-kanałowym dźwiękiem o mocy 80 W i poziomowi zbliżonemu do wersji kinowej, pozwalając widzom w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie podczas śledzenia ulubionych treści. Po ustawieniu widoku liniowego telewizor wyraźnie wyświetla datę i zegar albo zmienia się w poręczny odtwarzacz audio w opcji Muzyka. Z kolei po wybraniu Galerii można wyświetlić kolekcję wyjątkowych fotografii przyrodniczych.

Wymienna osłona z tkaniny, wyróżniająca LG Objet na tle wszystkich obecnych na rynku telewizorów, jest produktem innowacyjnej duńskiej firmy tekstylnej Kvadrat. Trzy dostępne kolory – Kvadrat Beige, Kvadrat Redwood i Kvadrat Green – zostały starannie dobrane, pasują do szerokiej palety barw i płynnie komponują się z wnętrzami o różnej stylistyce.
Instalacja telewizora Objet jest równie elegancka i prosta jak jego design. Ten smukły, ale solidny model został zaprojektowany w taki sposób, aby można było go ustawić przy ścianie pod niewielkim kątem (maksymalnie 5 stopni), tak jak prezentuje się dzieła sztuki w nowoczesnych galeriach. Natomiast system prowadzenia kabli w ramie ułatwia podłączanie sprzętów zewnętrznych, np. dekodera sieci kablowej czy konsoli do gier, bez zakłócania prostej, wizualnie oszczędnej, nowoczesnej linii telewizora. Telewizor można także zamontować płasko na ścianie, aby maksymalnie zintegrować go z domową przestrzenią.

Drugi innowacyjny produkt w nowej ofercie odbiorników Lifestyle firmy LG to StanbyME. Idealnie wpisuje się on we współczesne nawyki oglądania TV. To jedyne w swoim rodzaju centrum rozrywki obejmuje prywatny bezprzewodowy ekran z wbudowanym akumulatorem, przymocowany do ruchomej podstawy z ukrytymi kółkami. Naładowany akumulator umożliwia trzy godziny odbioru. LG StanbyME zapewnia więc maksymalną swobodę użytkowania, ponieważ można go z łatwością przemieszczać z jednego pokoju do drugiego. Wyświetlacz o przekątnej 27 cali okazuje się idealny nie tylko do odtwarzania filmów, programów telewizyjnych i treści z platform streamingowych, ale również do wideokonferencji z rodziną albo współpracownikami oraz do udziału w wykładach online.

LG StanbyME gwarantuje niezrównaną wygodę i komfort dzięki ergonomicznej konstrukcji. Ekran można przechylać i obracać zarówno w poziomie, jak i w pionie, a także regulować wysokość, dostosowując ustawienie do konkretnego rodzaju użytkowania – na przykład podczas leżenia w łóżku, gotowania w kuchni czy odpoczynku na sofie w salonie. Przesyłanie strumieniowe treści do LG StanbyME jest niezwykle proste za sprawą funkcji Mobile Screen Mirroring, która bezproblemowo współpracuje z najnowszymi smartfonami z Androidem i iOS oraz NFC. Zdejmowana podstawka pozwala umieścić telefon na telewizorze, tworząc szybkie i bezpieczne rozwiązanie do prowadzenia wideorozmów, zajęć online i strumieniowego przesyłania treści. Użytkownicy mogą również podłączyć laptop lub komputer stacjonarny do StanbyME za pomocą przewodu (USB, HDMI) albo bezprzewodowo.

Intuicyjne opcje sterowania (zdalne, dotykowe, gestami) zapewniają jeszcze większą funkcjonalność nowego modelu. Interfejs użytkownika zaprojektowany specjalnie dla tego produktu różni się od innych – jest nastawiony na osobiste wrażenia widza. Podobnie jak pozostali członkowie rodziny Lifestyle, LG StanbyME odznacza się dyskretnym, nowoczesnym designem pasującym do różnych stylów aranżacji wnętrza. Dzięki tylnej pokrywie pokrytej teksturowaną tkaniną w wyrafinowanym odcieniu Pure Beige wprowadza on ciepły i naturalny nastrój do każdej przestrzeni. Gdy LG StanbyME nie jest wykorzystywany do odbioru treści telewizyjnych, tworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu, wyświetlając np. dzieła sztuki, fotografie albo praktyczny kalendarz z zegarem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments