​Zalando inwestuje w Infinited Fiber Company – grupę zajmującą się technologią tekstylną i modą cyrkularną. Inwestycja ta zamyka rundę finansowania przeprowadzoną niedawno przez grupę H&M, w której brały udział również firmy adidas i FWD A/S, ramię inwestycyjne firmy BESTSELLER. Infinited Fiber Company wykorzysta pozyskane środki na budowę głównej fabryki w Finlandii w odpowiedzi na silny wzrost popytu na jej zregenerowane włókna tekstylne Infinna™ ze strony globalnych marek odzieżowych.

Technologia Infinited Fiber Company przetwarza surowce na bazie celulozy, takie jak bogate w bawełnę odpady włókiennicze, w Infinnę – unikalne, wysokiej jakości zregenerowane włókno tekstylne o naturalnym, miękkim wyglądzie, w dotyku przypominające bawełnę. Włókno Infinna™ jest biodegradowalne, nie zawiera mikroplastiku, a po zakończeniu użytkowania, ubrania z niego wykonane mogą być poddane recyklingowi z resztą odpadów tekstylnych w tym samym procesie. Obie firmy podpisały również list intencyjny, zgodnie z którym Zalando w przyszłości będzie dostarczać Infinited Fiber Company surowce oraz używać zregenerowanego włókna Infinna™ do produkcji własnej.

Z przyjemnością witamy Zalando jako nowego inwestora strategicznego w gronie naszych partnerów i postrzegamy jego zaangażowanie jako kolejny dowód na to, że przemysł mody głęboko wierzy w naszą innowacyjność. Szerokie portfolio marek oraz inicjatywy Zalando w zakresie cyrkularności stanowią doskonałą podstawę do pogłębienia naszej współpracy i zabezpieczenia surowca dla naszego głównego zakładu produkcyjnego. — powiedział współzałożyciel i CEO Infinited Fiber Company, Petri Alva.

W ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju Zalando zobowiązało się do stosowania zasad obiegu zamkniętego i przedłużenia żywotności przynajmniej 50 milionów produktów modowych, umożliwiając dokonywanie wyborów w obiegu zamkniętym oraz zachęcając do zmiany zachowań w stosunku do produktów i doświadczeń związanych z obiegiem zamkniętym. Istotnym krokiem do osiągnięcia celu Zalando, by zostać w pełni cyrkularnym biznesem, jest współpraca z ekspertami i partnerami w celu testowania oraz skalowania usług i rozwiązań cyrkularnych wspierających zmianę systemową w branży.

Chcemy być częścią rozwiązania na rzecz bardziej zrównoważonego przemysłu modowego. Poprzez inwestycję w Infinited Fiber Company inicjujemy współpracę z innowatorem technologii obiegu zamkniętego, by zwiększyć w branży odsetek używanych tekstyliów przetwarzanych na nowe, który obecnie wynosi tylko jeden procent. — podsumował David Schneider, Co-CEO Zalando.

Zalando już wcześniej nawiązało współpracę z platformą innowacji w zakresie zrównoważonej mody, Fashion for Good, oraz niemieckim startupem circular.fashion, aby stworzyć kolekcję kapsułową redeZIGN for Circularity, a także z Ellen MacArthur foundation w celu wzmocnienia ekonomii cyrkularnej w modzie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments