W notowanej na NewConnect spółce LUG, nowym znaczącym akcjonariuszem jest spółka MKK3, której właścicielem jest Marcin Grzymkowski, twórca eobuwie.pl.

„Według danych agencji analitycznej The Business Research Company rynek inteligentnego oświetlenia będzie napędzał szybki wzrost inwestycji w rozwiązania charakteryzujące się wyższą efektywnością energetyczną w branży infrastrukturalnej. W 2025 roku wartość sektora ma przekroczyć poziom 22 mld dolarów. Coraz częściej na szczeblach rządowych państw europejskich podkreśla się wagę ochrony klimatu i stosowania rozwiązań proekologicznych” – mówi Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej LUG.

„Nasza firma od kilku lat jest w gronie firm świadomych klimatycznie, a nasze produkty wprost odpowiadają na potrzeby klientów. Dlatego cieszy mnie fakt, że ten potencjał do wzrostu dostrzegł pan Marcin Grzymkowski, przedsiębiorca obdarzony intuicją biznesową i wizją, o czym świadczy sukces marki eobuwie.pl. Dla mnie to bezpośredni dowód na to, że podobnie jak my dostrzega ogromny potencjał rynku profesjonalnego oświetlenia” – dodał Wtorkowski.

Twórca eobuwie (po prawej) z partnerem biznesowym z Nanovo

LUG S.A. jest producentem profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych dostarczającym swe produkty zarówno na rynek polski, jaki i rynki europejskie. Produkty firmy są dziś dostępne na blisko 70 rynkach i czterech kontynentach nie licząc Europy. Firma pochodzi z Zielonej Góry a jej założycielem i zarządzającym jest Ryszard Wtorkowski. W 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect pozyskując z emisji akcji 20,6 mln złotych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments