Feardemic, wydawca gier z gatunku horror nawiązał współpracę z King’s Pleasure w zakresie dystrybucji pierwszej gry studia — Cosmic. Produkcja tworzona jest przez zespół, który pracował przy tytułach takich jak Cyberpunk 2077, Serial Cleaner i Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Cosmic ukaże się w 2022 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

Styl Cosmic i atrakcyjność tej gry dla szerokiej publiczności są bardzo ważne dla Feardemic. Wydanie tego tytułu zwiększy rozpoznawalność spółki nie tylko wśród fanów klasycznych horrorów, ale też wśród bardziej mainstreamowych graczy. Wierzymy, że ​​gatunek horroru to coś więcej niż tylko struktura rozgrywki — to przede wszystkim mocne emocje związane z grą. — komentuje prezes Feardemic Scott Millard.

Cosmic reprezentuje niezwykle popularny gatunek Metroidvanii. Rozgrywka nazwana na cześć dwóch najbardziej rozpoznawalnych serii: Castlevanii oraz Metroid, wyróżnia się eksploracją kolejnych etapów w 2D oraz zręcznościową walką z przeciwnikami. Mimo fundamentów przywodzących na myśl gry z lat 90. metroidvanie są niezwykle popularne, a wiele produkcji z tego gatunku w ostatnich latach okazało się bestsellerami.

Przykład stanowią tytuły takie jak Hollow Knight (blisko 3 mln kopii w 2 lata) czy Ori and the Will of the Wisps (ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy w zaledwie 3 miesiące od premiery).

Cosmic stanowi dla nas pierwszą okazję do prawdziwego wyrażenia naszej twórczej tożsamości. Jest to poruszający projekt, który planowaliśmy zrobić od wielu lat.  Posiada niespotykany styl i wciągającą historię, dlatego wierzę, że wywoła w graczach wiele emocji, w tym strach, i poczucie zagubienia. Stąd nasza decyzja o współpracy z Feardemiciem – rozpoznawalną marką w publishingu niezwykle wyrazistych gier. – komentuje założyciel King’s Pleasure, Łukasz Wiśniewski.

Cosmic ukaże się w 2022 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments