January Ciszewski

Nie ma planów odwrotnego przejęcia w przypadku notowanej na NewConnect spółki Outdoorzy, poinformował ISBtech nowy inwestor spółki January Ciszewski. Zaznaczył, że to rosnąca firma e-commerce, dobrze wpisująca się dobrze w jego zakres zainteresowania inwestycyjnego. 

Nie mam planów odwrotnego przejęcia w przypadku spółki Outdoorzy, bowiem ich biznes w dynamicznie rosnącej branży e-commerce stale się rozwija, a osiągane wyniki finansowe notują stałą progresję. Otoczenie rynkowe z pewnością sprzyja tego typu spółkom” – powiedział ISBtech Ciszewski.

W I półroczu Outdoorzy wypracowali ponad 5 mln zł przychodów i ok. 0,2 mln zł zysku netto.

Filozofia działania spółki i strategia rozwoju, zaangażowanie managementu oraz struktura akcjonariatu to czynniki, które zadecydowały o moim wejściu do Outdoorów. Za spółką przemawia również także zwiększanie przez Outdoorów udziału sprzedaży detalicznej w przychodach ogółem, bowiem pozwala to generować wyższe marże i poprawiać zysk netto, co widać po wynikach finansowych. Rosnące spółki e-commerce wpisują się dobrze w zakres mojego zainteresowania inwestycyjnego” – dodał inwestor.

Wcześniej podano w komunikatach, że Robinson Europe sprzedał na rzecz pięciu podmiotów 49,99% akcji spółki Outdoorzy. January Ciszewski nabył bezpośrednio 14,99% pakiet. Ponadto 10% nabył Imperio ASI (w którym również obecny jest Ciszewski), kolejne 14,99% kupił także Artur Górski, a ok. 4% Franciszek Suchy.

Outdoorzy to spółka notowana na NewConnect, która sprzedaje sprzęt turystyczny w kanale e-commerce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments