DataWalk utrzymuje dobrą trakcję

Ponad 14 mln zł przychodów w pierwszym półroczu 2021 roku osiągnęła Grupa DataWalk. Wraz ze wzrostem przychodów ze sprzedaży, wzrosły również o 62% koszty związane z komercjalizacją międzynarodową, lecz mimo to skonsolidowana strata zmniejszyła się aż o 70% w odniesieniu do porównywalnego okresu w roku ubiegłym.

Według danych w pierwszym półroczu bieżącego roku Grupa DataWalk osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 14,1 mln zł, co w porównaniu z przychodami w analogicznym okresie 2020 r., wynoszącymi 5,1 mln zł, stanowi wzrost o ok. 175%.

Rosnące przychody potwierdzają skuteczność przyjętego przez nas modelu komercjalizacji oraz użyteczność produktu DataWalk. Dodatkowo nasi klienci, niezależnie od typu kupowanej licencji, mają duży potencjał rozszerzania umów. Wartość licencji rośnie wraz ze zwiększeniem wykorzystania danych lub dodaniem kolejnych użytkowników. To powoduje, że licencja, której wartość zaczęła się od kilkuset tysięcy dolarów, może wzrosnąć do kilku milionów, oczywiście w zależności od tego, jak duży jest klient. – wskazuje Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk.

Według danych koszty operacyjne Grupy DataWalk w pierwszym półroczu bieżącego roku wyniosły ok.  16,2 mln zł i wzrosły o 62% w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku, kiedy to osiągnęły wartość ok. 9,9 mln zł. Ponieważ przychody zwiększyły się mocniej niż koszty, strata zmniejszyła się o blisko 70%, tj. do poziomu 1,3 mln zł w odniesieniu do porównywalnego okresu, kiedy to wynosiła 4,4 mln zł.

Kontynuujemy inwestowanie w rozwój. Maksymalizacja wzrostu jest najlepszą strategią budowania wartości dla akcjonariuszy. – komentuje Wieczyński.

DataWalk SA to polska spółka notowana na GPW, która na bazie własnej technologii zbudowała produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością (amerykańskie agencje), wyłudzeniami (ubezpieczyciele) i przy identyfikacji nadużyć i nieprawidłowości (administracja centralna).

DataWalk z powodzeniem konkuruje z dwoma głównymi graczami w analityce powiązań, amerykańską korporacją IBM i firmą Palantir, wygrywając m.in. udział w największym kontrakcie IT w historii Polski, wartym $500 milionów projekcie modernizacji analitycznej Departamentu Sprawiedliwości w USA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments