Sygnity podpisało umowę z Miastem Stołecznym Warszawą na realizację podsystemu kontroli i monitoringu usług opiekuńczych systemu „E-Opieka”. Umowa opiewa na kwotę 6,9 milionów złotych brutto.

Projekt pt. „Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach TIK na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (E-Opieka)” współfinansowany jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Głównym jego celem jest poprawa jakości życia osób korzystających z usług opiekuńczych przez samorządy gminne Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego ZIT.

W ramach podpisanej umowy zostaną opracowane następujące narzędzia: centralny system e-Opieki, który umożliwi standaryzację oraz optymalizację usług opiekuńczych; aplikacja m-Opieka, która będzie monitorowała sposób realizacji usług oraz portal informacyjny. Zapewni to mieszkańcom Mazowsza pełne bieżące informacje o świadczeniach opiekuńczych oraz możliwość oceny ich jakości.

Ten projekt od strony technologicznej łączy wszystkie interesujące nas kierunki – technologie chmurowe, mobilne oraz RFID. Zakres projektu jest ambitny i obszerny, a nasz klient to jeden z liderów transformacji cyfrowej jeśli chodzi o samorządy. Wierzę, że zespół deweloperski, jaki wybraliśmy do tego projektu, po raz kolejny potwierdzi nasze zdolności do zwinnej realizacji złożonych projektów na czas i przy zapewnieniu najwyższej jakości pracy. – mówi Marcin Zawisza z Sygnity.

Projekt realizowany jest przez Warszawę w partnerstwie z dziesięcioma gminami (Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Karczew, Legionowo, Marki, Pruszków, Raszyn, Wieliszew, Zielonka, Żyrardów) we współpracy z warszawskimi ośrodkami pomocy społecznej, Centrum Usług Społecznych „Społeczna Warszawa”, Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym oraz 14 warszawskimi domami pomocy społecznej.

Projekt „E-Opieka” to jeden z kluczowych projektów społecznych prowadzonych przez m.st. Warszawa i jeden z pierwszych tego typu w Polsce. Powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców oraz pracowników, którzy wspierają warszawiaków. Staramy się by osoby potrzebujące pomocy miały do niej możliwie najprostszy i najszybszy dostęp, a jakość świadczonych usług była jak najwyższa. Cieszę się, że prace nad systemem „E-Opieka” już się rozpoczęły. – mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka Warszawy.

Umowa z Sygnity będzie realizowana do października 2022 roku. W pierwszym etapie, planowanym na 2021 rok, zostaną zaprojektowane najważniejsze aplikacje podsystemu kontroli i monitoringu. W drugim kwartale 2022 roku powinny zacząć się wdrożenia przygotowanych produktów u partnerów projektu. Cały system powinien zostać uruchomiony w czwartym kwartale 2022 roku.

Wiele lat pracowaliśmy na tak silną pozycję Sygnity na rynku rozwiązań IT dla pomocy społecznej. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że mamy najlepszą i najbardziej dojrzałą ofertę na rynku. Z naszymi rozwiązaniami jesteśmy w prawie 2000 jednostek – zarówno w małych gminach, jak i w największych ośrodkach w kraju. To jest i będzie strategiczny kierunek naszego rozwoju. Naszą ambicją jest być firmą pierwszego wyboru w tym segmencie, zarówno na poziomie administracji centralnej, jak i samorządowej. Ten projekt nie tylko umocni nasza pozycję, lecz także – mam nadzieję – przekona pozostałe samorządy do inwestycji w nowe narzędzia, które będą wspierać dalszą digitalizację usług obszaru pomocy społecznej. Zapraszamy do współpracy. – podsumowuje Bogdan Zborowski, prezes Sygnity.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments