Feardemic rozpoczął agresywną ekspansję w obszarze jej podstawowej działalności, którą jest publikowanie gier o tematyce horroru. Spółka usamodzielnia się, pozyskuje inwestorów i zyskuje nowy, międzynarodowy zespół zarządzający z olbrzymim doświadczeniem na rynku wydawniczym.

Feardemic Sp. z o.o. poinformował o powołaniu Scotta Millarda na stanowisko prezesa zarządu firmy. Jako doświadczony lider biznesowy Scott Millard zastąpił tymczasowo zarządzającego — Piotra Babieno i przejął wszystkie obowiązki w dniu 30 lipca 2021 roku. Piotr Babieno będzie koncentrował się na działaniach Bloober Team SA, który pozostanie największym udziałowcem Feardemica.

Scott Millard dołączył do Feardemica na początku 2020 roku i szybko zbudował nowy zespół zarządzający oraz dodał kilka nowych projektów do portfolio, co znacznie poprawiło sytuację fiskalną firmy. Millard jest doświadczonym dyrektorem, który rozpoczął karierę w branży gier w firmie Sega Ozisoft w Australii.

Przed objęciem stanowiska w Feardemicu pełnił funkcję zarządczą w Atari, a następnie w Namco Bandai na region Azji Południowo-Wschodniej i Korei. Pełnił również funkcję konsultanta dla różnych firm — jednym z jego ważniejszych osiągnięć było stworzenie sieci dystrybucji dla Skyrim i Elder Scrolls Online od firmy Bethesda na rynkach azjatyckich, a także wprowadzenie w Azji marek elektroniki użytkowej, w tym Turtle Beach oraz amerykańskiego producenta wysokiej klasy słuchawek Grado.

Poza objęciem nowego stanowiska w Feardemic Scott Millard nabył udziały w firmie i jest obecnie drugim największym udziałowcem po Bloober Team.

Scott Millard, nowy prezes zarządu Feardemic Sp. z o.o.

Jestem dumny z bycia nie tylko prezesem zarządu, ale również wspólnikiem w Feardemic. Widzę bardzo duży potencjał i ogromne możliwości rozwoju biznesowego tym segmencie rynku. Horror jest jednym z dominujących tematów w historiach, które twórcy przekazują poprzez swoje gry. Chciałbym, aby Feardemic stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw gier wideo, które wzbogaci rynek o szeroką gamę różnorodnych produktów zgłębiających tematykę horroru za pośrednictwem przeróżnych gatunków gier. — mówi Scott Millard, nowy prezes zarządu Feardemic Sp. z o.o.

 

 

Budowanie wielkich firm wymaga wiele wysiłku i wyobraźni, a Scott pokazał, że jest on wierny naszej pierwotnej wizji tego, czym ma być Feardemic, i że potrafi wnieść do firmy umiejętności operacyjne na najwyższym poziomie. Scott zbudował wspaniały zespół, a Bloober Team będzie wspierać ich w nadchodzących latach, aby pomóc w przekształceniu Feardemica w naprawdę wielką firmę o globalnych aspiracjach. — komentuje Piotr Babieno.

W tym samym dniu, w którym Millard został powołany i zainwestował w firmę, Feardemic powitał czterech nowych inwestorów, zarówno prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments