Live Motion Games, notowany na NewConnect producent gier komputerowych, podpisał umowę z platformą sprzedaży Sonkwo, w ramach której dwie gry z portfolio spółki – Car Trader Simulator i Train Station Renovation trafią do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych. Jednocześnie obecnie trwa chiński festiwal Bilibili Summer Game, podczas którego spółka prezentuje demo swojej największej gry – Chernobyl Liquidators.

Nawiązana współpraca z platformą Sonkwo ma duże znaczenie dla rozwoju naszej spółki. Dzięki nowemu kierunkowi dystrybucji zwiększy się rozpoznawalność naszego studia na rynku międzynarodowym. Zawarta umowa dotyczy sprzedaży w Chinach oraz w krajach ościennych kluczy Steam do dwóch naszych tytułów: Car Trader Simulator i Train Station Renovation. Wiążemy duże nadzieje z obecnością na rynkach azjatyckich. – dodaje Michał Kaczmarek.– mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games S.A.

Car Trader Simulator to symulator, którego mechanika opiera się na strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę handlarza używanych samochodów. Jego zadaniem jest zakup i następnie sprzedaż pojazdów z zyskiem. W Train Station Renovation gracz dokonuje renowacji opuszczonych i zniszczonych stacji kolejowych – od małych po ogromne budynki. Do jego zadań należy także zarządzanie obiektami. Aktualnie spółka pracuje nad wydaniem DLC do tego projektu – Train Station Renovation Germany.

Na bieżąco chcemy poszukiwać nowych dróg penetracji chińskiego rynku, w którym dostrzegamy duży potencjał. Warto podkreślić, że rynek chiński jest jednym z czołowych rynków gamingowych w skali globalnej. Dlatego też umowa z Sonkwo to nie jedyny krok w kierunku dotarcia do azjatyckiej grupy fanów naszych projektów. Aktualnie wersję demo naszej gry survivalowej – Chernobyl Liquidators, udostępniamy podczas chińskiego festiwalu gier Bilibili Summer Game. Obserwujemy rosnące zainteresowanie ze strony uczestników tego wydarzenia. – mówi Paweł Lipiec, Head of PR & Marketing Live Motion Games SA.

W czerwcu, podczas Festiwalu Gier Steam Next, wersję demonstracyjną Chernobyl Liquidators pobrało ponad 21 000 użytkowników. Peak zainteresowania w trakcie festiwalu wyniósł ponad 18 000 osób. Do końca 2021 r. Live Motion Games planuje premiery kolejnych autorskich tytułów, w tym Builder Simulator i Bakery Simulator.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments