JOKR, platforma qcommerce oferująca codzienne zakupy z dostawą w 15 minut, ogłosił właśnie rundę finansowania A, wartą 170 mln USD.

Jest to jedna z największych rund A w ostatnich latach. Wzięły w niej udział także globalne firmy specjalizujące się w rozwoju spółek technologicznych. Wśród nowych inwestorów znalazły się najważniejsze fundusze: GGV Capital, Balderton Capital, Greycroft, Activant Capital, Kaszek, Monashees i FJ Labs. Dołączyły one do firm, które brały udział w rundzie seed, w tym HV Capital, Tiger Global czy polskiego Market One Capital Finansowanie. Zdarzenie jest o tyle niezwykłe, że miało miejsce zaledwie trzy miesiące po rozpoczęciu działalności firmy.

Siedziba operacyjna znajduje się w Nowym Jorku, gdzie rozpoczęła działalność na początku czerwca 2021 r. i ma już 10 hubów. JOKR planuje wykorzystać kapitał do sfinansowania dalszego rozwoju i ekspansji w kolejnych miastach w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie. Obecnie JOKR działa w dziewięciu miastach, a w najbliższym czasie planuje pojawić się w kolejnych.

Inwestycja, którą ogłosiliśmy dzisiaj, umożliwi nam kontynuowanie naszej ekspansji w bezprecedensowym tempie. W miarę dalszego tworzenia JOKR jako wiodąca platforma nowej generacji zakupów online z natychmiastową dostawą skupienie się na lokalnych ofertach produktów i bardziej zrównoważonych łańcuchach dostaw. Jesteśmy dumny, że możemy współpracować z tak znaną grupą międzynarodowych inwestorów technologicznych, aby wsparli nas w wykorzystaniu ogromnej szansy, która stoi przed nami. — powiedział Ralf Wenzel, założyciel i dyrektor generalny JOKR

JOKR rozwinął swoją operacje w Polsce, USA, Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Peru i Austrii. Firma posiada już ponad 100 lokalnych mikro-magazynów, przez pierwsze miesiące uruchamiając średnio jedną nową lokalizację dziennie, z których dostarcza produkty. JOKR planuje wykorzystać pozyskane fundusze do dalszego rozwoju sieci magazynów oraz uruchomienia operacji w kolejnych miastach W Polsce. JOKR działa w Warszawie oferując dostawy na terenie 9 dzielnic, a do końca wakacji planuje mieć w stolicy ok. 20 działających magazynów Rynek produktów spożywczych, na którym działa JOKR, wart jest ponad 8 bilionów dolarów, z czego zaledwie 3% przypada na handel online.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments