Stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli komercyjnych linii lotniczych, ciężko doświadczone gospodarczymi skutkami pandemii, osiąga większą produktywność dzięki ujednoliconemu rozwiązaniu wsparcia; uwalnia zasoby IT aby skupić się na odbudowie i ekspansji.

Rimini Street, Inc. – poinformowało, że Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA – International Air Transport Association), mające siedzibę w kanadyjskim Montrealu czołowe stowarzyszenie skupiające komercyjnych przewoźników lotniczych, zdecydowało się na oferowane przez Rimini Street usługi wsparcia i zarządzania aplikacjami dla SAP ECC 6.0 i Business Object. Z uwagi na fakt, że sektor transportu lotniczego został głęboko dotknięty przez pandemię COVID-19, IATA podjęła strategiczne decyzje biznesowe pozwalające jej przejść przez kryzys, w tym decyzję o powierzeniu niezależnym dostawcom kluczowych elementów usług IT w celu obniżenia kosztów operacyjnych.

Dzięki przejściu na usługi Rimini Street organizacja może teraz czerpać korzyści z ujednoliconego rozwiązania wsparcia, integrującego wsparcie aplikacji i usługi zarządzane, pozwalając IATA na zaspokojenie potrzeb biznesowych związanych z odbudową po pandemii.

Spełnienie indywidualnych potrzeb IATA w zakresie wsparcia aplikacji SAP i zapewnienia szybkiego rozwoju

Posiadająca siedzibę główną w Montrealu i biura wykonawcze w Genewie, w Szwajcarii, IATA jest branżowym stowarzyszeniem komercyjnych linii lotniczych reprezentujących 82% światowego ruchu lotniczego. Za pośrednictwem swojego działu IT zarządza systemami finansowymi oraz wsparcia na rzecz branży komercyjnego transportu lotniczego. W związku z kryzysem gospodarczym w branży transportu lotniczego bardzo ucierpiał dział wsparcia SAP w IATA.

Zrzeszenie miało świadomość zmieniającej się sytuacji gospodarczej, gdy branża zaczęła podnosić się po pandemii, i zdawało sobie sprawę, że transport lotniczy może zostać przywrócony w każdej chwili, co niosło za sobą potrzebę zwinności i skalowalności w obszarze IT. Po zapoznaniu się z raportem Gartnera1, w którym wskazano na wzrost tego rynku, IATA zaczęło sprawdzać różne opcje zewnętrznych usług wsparcia. Stowarzyszenie zdecydowało się na wzmocnienie wsparcia swojego systemu SAP i zarządzania nim.

Wybrało ujednolicone rozwiązanie Rimini Street by czerpać korzyści ze stałych usprawnień i redukcji potencjalnych zagrożeń w czasie, gdy działalność zaczynała przyspieszać, a rynek komercyjnych przewozów lotniczych ponownie został otwarty. Firma Rimini Street była również w stanie uchwycić i spełnić wymogi biznesowe IATA dzięki unikalnemu katalogowi usług, który usprawnia realizację usług IT. IATA korzysta również z usług opracowanych na potrzeby konserwacji zapobiegawczej i aktywnego rozwiązywania problemów w celu poprawy wydajności systemu.

Od początku byliśmy pewni, że możemy współpracować wyłącznie z zaufanym dostawcą usług wsparcia w celu zminimalizowania ryzyka, a w raporcie Gartnera stwierdzono wprost, że Rimini Street zajmuje czołową pozycję na rynku usług wsparcia. Rimini Street wyróżnia się na tle konkurencji ze względu na swoją reputację i ofertę zawierającą zarówno wsparcie oprogramowania SAP, jak i usługi zarządzania aplikacjami, a my chcieliśmy to połączyć. – powiedział Pascal Buchner, dyrektor ds. IT, i CIO w IATA.

Rimini Street

Uproszczony model operacyjny zmienia niepewność w przewidywalność

Rimini Street stosuje ujednolicone rozwiązania wsparcia, zapewniając unikatowe połączenie wsparcia SAP i usług zarządzania aplikacjami. Od czasu przejścia na usługi Rimini Street, IATA zdążyło już ograniczyć opóźnienia w obszarze IT, czerpiąc korzyści z większej przejrzystości swoich działań i zwinnego modelu usprawniania systemu.

Od samego początku pracy z Rimini Street dostrzegliśmy natychmiastową poprawę we wsparciu i zarządzaniu aplikacjami SAP. Proces wdrożenia był szybki i bezproblemowy, a teraz mamy dużo lepszy wgląd w nasze zadania i pulpity. Nasz zespół SAP nieustannie dostarcza pozytywnej informacji zwrotnej o jakości wsparcia Rimini Street. Nie żałujemy naszego wyboru usługodawcy, wręcz przeciwnie, czujemy, że możemy zapewnić naszym wewnętrznym interesariuszom jeszcze wyższą wartość niż uprzednio. – dodał Buchner.

Rimini Street z radością pomaga IATA w maksymalizacji wartości aplikacji SAP dzięki ujednoliconemu wsparciu podnoszącemu produktywność działalności operacyjnej. IATA może obecnie skupić się na pozyskaniu wyższego kapitału obrotowego i skierować środki z budżetu oraz zasoby IT na strategiczne inicjatywy, które mogą pomóc członkom zrzeszenia przejść przez obecny kryzys gospodarczy. Aby lepiej przygotować się na przyszły rozwój, IATA dołącza do ponad 4000 organizacji na całym świecie, które wybrały usługi Rimini Street by rozwiązać bieżące problemy budżetowe, cieszyć się lepszą zwinnością i niższym ryzykiem w zakresie świadczonych usług. – powiedziała Emmanuelle Hose, wiceprezes grupy i dyrektor generalna na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w Rimini Street.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments