Continental otrzymał homologację dla opon PremiumContact 6 na oryginalne wyposażenie do Forda Mustanga Mach-E. Opona PremiumContact 6 została zaprojektowana do sportowej i komfortowej jazdy, a jednocześnie dzięki niskim oporom toczenia pozwala zwiększyć zasięg samochodów elektrycznych.

Producenci sportowych pojazdów elektrycznych, takich jak Ford Mustang Mach-E, cenią doskonałe prowadzenie, precyzję kierowania i bezpieczeństwo przy dużych prędkościach. Wyjątkowo niski opór toczenia zwiększa z kolei zasięg pojazdu. Nie ma jednej opony dla pojazdów w pełni elektrycznych. Od ponad dekady pracujemy nad rozwojem całego naszego portfolio produktów w taki sposób, aby spełniały one wymagania wszystkich pojazdów elektrycznych, a jednocześnie były w stanie istotnie zmniejszyć emisję zanieczyszczeń przy zastosowaniu w samochodach spalinowych. Wszystkie opony dostarczone dla Forda Mustanga Mach-E mają klasę oporów toczenia A zgodnie z etykietą unijną, a więc najlepszą wartość w tym zakresie. – mówi Andreas Schlenke, konstruktor opon w firmie Continental.

Ford Mustang Mach-E

PremiumContact 6 jest stworzona z myślą o samochodach klasy wyższej i sportowych. Łączy komfort z precyzyjnym prowadzeniem, bezkompromisowym bezpieczeństwem i ochroną środowiska w całym cyklu życia opony. Aby to osiągnąć, inżynierowie opracowali innowacyjną mieszankę oraz rewolucyjny wzór bieżnika. Efektem wykorzystania mieszanki, zapewniającej lepszy kontakt ogumienia z nawierzchnią oraz wyższą trwałość bieżnika, jest wydłużenie przebiegu o ponad 15% w porównaniu z poprzednim modelem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments