Dell Technologies na nowo definiuje sposób korzystania z kamer internetowych. Firma zaprezentowała Dell UltraSharp Webcam, zewnętrzną kamerę internetową 4K, którą zaprojektowano dla profesjonalistów i wszystkich tych, którzy chcą prowadzić wideokonferencje w wyjątkowej jakości. Dziewięć opatentowanych technologii odpowiada za wysoką jakość obrazu, inteligencję i bezproblemowe użytkowanie.

Pandemia sprawiła, że wideokonferencje nabrały zupełnie nowego znaczenia. Zaledwie tydzień po ogłoszeniu na całym świecie lockdownów, 62 miliony użytkowników pobrało aplikacje do wideokonferencji na swoje urządzenia. A to dopiero początek – przewiduje się, że do 2026 roku przychody z rynku wideokonferencji przekroczą $50 miliardów dolarów. Nawet jeśli wracamy do spotkań osobistych, głównie w życiu prywatnym, praca zdalna na dobre weszła do codziennej rutyny wielu osób, a wideokonferencje pozostaną jej stałym elementem.

Dell UltraSharp Webcam

Najlepsza w swojej klasie kamera internetowa 4K pod względem jakości obrazu
Kamera internetowa Dell UltraSharp Webcam zapewnia najlepszą jakość obrazu w klasie kamer internetowych3. Tak, jak lustrzanki cyfrowe, kamera Dell UltraSharp Webcam jest wyposażona w duży przetwornik obrazu 4K Sony STARVIS™ CMOS i wieloelementowy obiektyw, który rejestruje więcej światła, zapewniając krystalicznie czysty obraz wideo.

Bez względu na warunki oświetleniowe funkcja Digital Overlap HDR gwarantuje wierne oddanie barw i zrównoważoną ekspozycję. Funkcja redukcji szumów wideo 3D/2D automatycznie eliminuje ziarnisty obraz, dzięki czemu nawet przy słabym oświetleniu będziemy wyglądać dobrze.

Inteligentne zabezpieczenia i automatyczne kadrowanie

Funkcja automatycznego kadrowania wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI), aby zapewnić ostrość i wyśrodkowanie w każdym kadrze. Pole widzenia można dostosować do potrzeb w zakresie 65°, 78° i 90°. Kamerę wyposażono również w 5-krotny zoom cyfrowy.

65°, widok wąskokątny 78°, widok średniokątny 90°, widok szerokokątny
Dell UltraSharp Webcam obsługuje Windows Hello, dzięki czemu możliwie jest szybkie i bezpieczne logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Posiada także funkcję Dell ExpressSign-in, która współpracuje z komputerami Dell. Czujniki zbliżeniowe w kamerze internetowej wykrywają obecność, gdy zbliżamy się do niej i automatycznie wylogowują nas, gdy się oddalamy, gwarantując dodatkowy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki inteligentnym funkcjom i certyfikatom zgodności z czołowymi platformami, takimi jak Microsoft Teams i Zoom, kamera internetowa Dell UltraSharp Webcam to doskonałe narzędzie do bezproblemowej pracy online. Najprostsze rozwiązanie do montażu kamery internetowej w tej klasie Kamera Dell UltraSharp Webcam ma okrągłą obudowę i smukłe mocowanie do monitora, które minimalizuje rozpraszanie uwagi z przodu ekranu, dzięki czemu uwagę skupiamy na prezentacji, a nie na sprzęcie.

W połączeniu z eleganckim i wygodnym uchwytem magnetycznym oraz adapterem do statywu, który umożliwia wygodne przełączanie między monitorem a statywem4, otrzymujemy najbardziej bezproblemowe w swojej klasie rozwiązanie do montażu kamery internetowej.

Wspomniane statystyki opierają się na badaniach:

  • Video Conferencing Apps Surge from Coronavirus, Lexi Sydow, 30 marca 2020 r.
  • Video Conferencing Market, Industry Trends, Global Market Insights, maj 2020 r.

Współpraca z Windowsem 11

Windows 11 zostanie oficjalnie udostępniony z końcem tego roku. Wraz z premierą Dell Technologies zaoferuje szeroką gamę komputerów z nowym systemem operacyjnym. Będą to m.in. laptopy, komputery stacjonarne, urządzenia 2-in-1 oraz All-in-One. Wyróżnią się designem, prostotą, personalizacją obsługi i – w nawiązaniu do nowych przyzwyczajeń i pracy z dowolnego miejsca na świecie – łatwością nawiązywania kontaktów z ludźmi.

Sprzedaż komputerów stacjonarnych wciąż rośnie. Według danych IDC każdego dnia sprzedawanych jest prawie milion takich urządzeń. Zgodnie z prognozami wzrost wartości rynku PC w 2021 roku wyniesie 18,2%1. Wraz z nowym systemem operacyjnym, Dell Technologies zamierza ponownie wyznaczyć zupełnie nowy standard we wszystkich aspektach doświadczeń użytkownika. Firma zaprezentuje komputery, które będą jeszcze bardziej osobiste, inteligentne, połączone i – oczywiście – jeszcze piękniejsze.

Windows 11 zapewni użytkownikom zupełnie nowe doznania. Doskonałe efekty wizualne, możliwości współpracy, łączności i inteligencji systemu prezentują niespotykany dotąd poziom. Szczególnie, gdy poznajemy je na komputerach Dell. Razem z Microsoft tworzymy nowy świat, w którym można bez ograniczeń działać z dowolnego miejsca na ziemi – mówi Rahul Tikoo, Senior Vice President, Client Product Group, Dell Technologies.

Windows 11 doskonale współgra z wyświetlaczami komputerów Dell. Dla przykładu ultraprzenośny laptop XPS 13 z możliwością wyboru wyświetlacza OLED 4K+ i FHD+ podkreśli układ nowego systemu i pozwoli zanurzyć się w oszałamiających kontrastach i barwach.

Każdy chce robić wszystko po swojemu. Dlatego, nowe urządzenia Dell z systemem Windows 11 będą wyposażone w najnowsze innowacje, takie jak rysik oraz rozwiązania dotykowe i głosowe. Wszystkie komputery Dell z systemem Windows dostępne w witrynie Dell.com spełniają wymagania nowej wersji systemu i będą uprawnione do bezpłatnej aktualizacji po premierze.

Dostępne już modele, które będą idealnie współgrać z nowym systemem to m.in. Alienware m15 Ryzen, edycja R6, czyli niewielki laptop, który łączy wysoką wydajność gamingową z długim czasem pracy na baterii oraz Latitude 9420, zaprojektowany z myślą o firmach ceniących bezpieczeństwo, współpracę i łączność. Jest wyposażony w automatyczną funkcję SafeShutter oraz opcję zaawansowanej łączności 5G LTE.

Praca zdalna staje się normą, dlatego organizacje muszą stawiać na funkcjonalne, ergonomiczne i elastyczne rozwiązania, które pozwolą pracownikom utrzymywać kontakt z dowolnego miejsca. Windows 11 ułatwi dotarcie do współpracowników, jak i ważnych dla nas osób. Wystarczy jedno kliknięcie, by z pulpitu rozpocząć chat, rozmowę głosową lub wideo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments