OPPO, globalny producent inteligentnych urządzeń, kontynuuje rozwój w Europie i rozpoczyna działalność na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. Wejściu na nowe rynki towarzyszy okres trwałego wzrostu marki na kilku innych rynkach tego regionu oraz rosnąca popularność smartfonów OPPO i technologii ubieralnych na całym kontynencie.

W tym roku OPPO weszło na pozycję czwartego największego producenta smartfonów na świecie – w ciągu ostatnich 12 miesięcy globalna sprzedaż smartfonów firmy wzrosła o 60 procent, do 37,6 miliona sztuki.

Rozszerzenie naszej działalności na nowe rynki jest ważną częścią naszego długoterminowego zaangażowania na rynku europejskim, co w efekcie umożliwi nam dotarcie z innowacjami OPPO do jeszcze większej liczby użytkowników w całej Europie. Chcemy stać się przodującą marką smartfonów w Europie. Jednak, co ważniejsze, chcemy odgrywać pozytywną rolę w krajach, w których działamy i wykorzystywać naszą technologię z korzyścią dla lokalnych użytkowników i społeczności – dając im możliwość prowadzenia zrównoważonego i łatwiejszego życia. – powiedział Johnny Zhang, President of Central and Eastern European Region w OPPO.

W lipcu na nowe rynki trafią w pierwszej kolejności smartfony OPPO Reno5 5G i OPPO Reno5 Z 5G, a jeszcze w tym roku dołączą do nich kolejne produkty z portfolio marki, w tym kolejne modele smartfonów oraz wysokiej klasy akcesoria OPPO.

Rozwiązania OPPO 

Od wprowadzenia na rynek swojego pierwszego smartfona w 2008 r., marka nieustannie koncentruje się na jak najlepszym połączeniu najwyższej jakości wzornictwa i przełomowych technologii. To sprawia, że OPPO jako pierwsze wprowadziło rozwiązania, które następnie przeniknęły do całego rynku. Na przykład zapoczątkowało erę zdjęć „selfie” oraz było pierwszą marką, która wprowadziła smartfony z przednimi aparatami 5 MP i 16 MP, a później także z obrotowym modułem obiektywu, funkcją Ultra HD oraz technologią 5x Dual Camera Zoom.

Aktualnie OPPO jest pionierem we wdrażaniu rozwiązań opartych o 5G, demonstrując pierwsze realne zastosowania tej technologii dla potrzeb konsumenckich. Firma przedstawiła również pierwsze w Europie dostępne komercyjnie urządzenie, które w pełni korzysta z sieci 5G – OPPO Reno 5G.

OPPO w Polsce 

OPPO jest obecne w Polsce od stycznia 2019 roku i systematycznie buduje swoją pozycję na rynku. Dzięki przemyślanej strategii marketingowej, po ledwie półtora roku od debiutu nad Wisłą, marka zdobyła rozpoznawalność już u co trzeciego Polaka. W 2020 r. ambasadorem OPPO w Polsce został Marcin Prokop, znany dziennikarz i osobowość telewizyjna.

OPPO Mobile World Congress Szanghaj 2021

Produkty OPPO można zakupić u najbardziej renomowanych sprzedawców detalicznych: MediaMarkt, Media Expert, RTV Euro AGD, NEONET, Komputronik i x-kom oraz poprzez Strefę Marki OPPO na Allegro. Smartfony OPPO w Polsce znajdują się także w ofercie wszystkich głównych operatorów telekomunikacyjnych. Aktualnie w ofercie OPPO Polska znajdują się dwie linie smartfonów – Seria Reno i seria A, a także urządzenia ubieralne jak smartwatche i słuchawki bezprzewodowe.

Firma zapowiedziała także, że w efekcie współpracy z firmami Vodafone, Qualcomm Technologies, Inc. i Ericsson z powodzeniem zakończył proces komercjalizacji pierwszej w Europie autonomicznej sieci 5G. Będzie ona dostępna w smartfonach OPPO Find X3 Pro.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments