W pierwszej połowie czerwca, rynek kryptowalut odreagowuje po majowej przecenie, wskazuje Lukas  Enzersdorfer-Konrad, COO  Bitpanda.

W ostatnich dniach Bitcoin poddał się większej presji spadkowej, tracąc grunt pod nogami i pociągając za sobą altcoiny. Potem jednak najpopularniejsza kryptowaluta odrobiła straty, zaliczając przy tym najmocniejszy jednodniowy wzrost od 4 miesięcy.

Kryptowaluty próbują odzyskać równowagę po krachu
Lukas  Enzersdorfer-Konrad, COO  Bitpanda

Bitcoin próbuje odbijać

Bitcoin zakończył poprzedni miesiąc spadkiem o 35 proc. i nadal walczy o znalezienie strefy wsparcia. W momencie pisania tego tekstu BTC znajduje się na poziomie 36 tys. dolarów, zyskując ponad 20 proc. od wtorku, kiedy to cena najpopularniejszej kryptowaluty spadła do 30 tys. dolarów.

Niektóre dane napływające z rynku sugerują, że Bitcoin zbliża się do dna spadków. Giełdy kryptowalutowe odnotowały w poniedziałek odpływ 22 550 BTC, co stanowi największy jednodniowy odpływ netto od listopada zeszłego roku. Również liczba Bitcoinów przechowywanych w portfelach giełdowych spadła do trzytygodniowego minimum. Odpływ BTC z giełd oznacza zazwyczaj, że traderzy przenoszą swoje monety do tzw. „chłodni”, czyli portfeli offline.

Kryptowaluty próbują odzyskać równowagę po krachu

Wynikać może z tego, że inicjatywę na rynku przejmują inwestorzy długoterminowi, którzy nie mają zamiaru w najbliższym czasie pozbywać się swoich BTC. Ethereum pokazuje siłę, Bitcoin nadal jest aktywem o najniższej zmienności na rynku kryptowalut, jednak podczas ostatnich spadków niektóre altcoiny pokazały swoją siłę.

Kurs wymiany pomiędzy ETH/BTC wzrósł o około 40 proc. po osiągnięciu dna na poziomie 0,055 BTC w połowie maja. Warto również zauważyć, że na początku roku kurs wymiany wynosił mniej więcej 0,023. Obecnie ETH jest notowane powyżej 2,5 tys. dolarów, wciąż wzrastając o około 250 proc. w ciągu roku do dnia dzisiejszego (YTD).

W lipcu spodziewana jest duża aktualizacja sieci blockchain Ethereum w postaci Improvement Proposal 1559. Oczekuje się, że aktualizacja rozwiąże problem wysokich opłat transakcyjnych Ethereum. Nastąpiłoby to poprzez zastąpienie modelu opłat Ethereum „first-price-auction” bazową opłatą sieciową, która zmieniałaby się na podstawie zapotrzebowanie sieci. Nowa aktualizacja zakłada również spalenie opłat transakcyjnych, wprowadzając deflację do ekosystemu Ethereum.

Aktualizacja Polkadot

DOT, rodzimy token ekosystemu Polkadot, zaliczył ogromny ponad 70 proc. spadek w ciągu ostatniego miesiąca od swojego rekordowego poziomu. W tym momencie cena powoli odbija się po załamaniu i obecnie jest notowana na poziomie około 23 dolarów, czyli na poziomie ostatnio widzianym podczas majowej korekty i jeszcze w lutym.

Polkadot wydało w ostatnim czasie kilka ważnych aktualizacji, w tym Polkadot w wersji 0.9. Aktualizacja ta oznacza, że równoległy łańcuch Polkadot, Kusama (KSM), może również hostować parachainy i aukcje parachain Polkadot. Parachainy, które są sprzedawane jako sloty, są jednym z najważniejszych aspektów Polkadot i mogą być wykorzystywane do różnych celów, takich jak prywatne łańcuchy, inteligentne łańcuchy kontraktów i handel wysokiej częstotliwości.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments