Escola, jedna z czołowych spółek tworzących aplikacje mobilne w Polsce zajęła 6. miejsce w światowym rankingu najszybciej rosnących firm IT według Clutch. Spółka zanotowała średni wzrost przychodów o 182 proc. za lata 2019-2020. Firma zamierza przeprowadzić kampanię crowdinvestingową w trzecim kwartale br. Debiut na NewConnect planowany jest w 2022 r. Escolę od 4 lat rozwija Krzysztof Wojewodzic, obecny prezes spółki, wspierany przez doświadczoną Radę Nadzorczą, m.in. prof. Witold Orłowski, prof. Dariusz Jemielniak, czy dr Maciej Maziński.

Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli

Wejście na rynek aplikacji mobilnych w Polsce okazało się świetnym wyborem. Pokazują to kolejne kontrakty z naszymi klientami, a także wysokie – 6. miejsce w rankingu Clutch. Jestem dumny z tego wyróżnienia, szczególnie, że w skali Polski zajęliśmy pierwsze miejsce, kolejna firma z polski zajęła 24. miejsce – mówi Krzysztof Wojewodzic, prezes zarządu Escoli.

 

 

 

 

Ranking Clutch zestawia 100 najszybciej rozwijających się firm IT i jest oparty na bezwzględnej stopie wzrostu przychodów w latach 2019-2020. Historia Escoli na rynku kapitałowym rozpoczęła się jeszcze w maju 2017 r., wtedy także spółka pozyskała 400 tys. zł z kampanii crowdinvestingowej. Dwa lata później firma przeprowadziła drugą rundę inwestycyjną na kwotę 521 tys. zł. Spółka przez ostatnie lata pozyskała kilku znaczących partnerów biznesowych, a także nagrody za tworzone rozwiązania.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię i notujemy dynamiczny przyrost przychodów , prawie dwukrotny rok do roku. Z biznesu z aspiracjami przerodziliśmy się w technologicznego partnera dla wielu podmiotów. W 2019 r. nasza spółka zależna Escola sp. z o.o. otrzymała nagrodę Mobile Trends Awards 2019 za aplikację Orlen Mobile, natomiast w 2021 r. – Mobile Trends Awards 2021 – za aplikację dla Radia 357. Myślę, że zespół Escoli nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – dodaje Wojewodzic.

Firma poza realizacją projektów jako software house prowadzi też działalność venture buildingową. W tym segmencie Escola tworzy produkty, które w perspektywie 1-3 lat mogą stać się niezależnymi firmami. Spółka zamierza pozyskać kapitał w crowdinvestingu m.in. na skalowanie własnych projektów, przejęcia innych spółek i rekrutację. Debiut na NewConnect planuje w 2022 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments