Huawei optymalizuje swoją ofertę, by dostosować się do sytuacji na globalnych rynkach, zapowiedział koncern podczas 18. konferencji Huawei Analyst Summit.

Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei, podzielił się podczas wydarzenia wynikami biznesowymi firmy w 2020 roku oraz przedstawił 5 strategicznych inicjatyw Huawei na przyszłość. Według niego, kluczem do dalszego sukcesu firmy będzie:

 • Optymalizacja portfolio, mająca na celu zwiększenie biznesowej odporności. W ramach tych działań, Huawei deklaruje wzmocnienie swoich kompetencji związanych z oprogramowaniem oraz dalsze inwestycje w nowe obszary, które są mniej podatne na zmiany w otoczeniu zewnętrznym. Huawei będzie rozwijał się także w kierunku produkcji komponentów do inteligentnych pojazdów.
 • Maksymalizacja wartości 5G i zdefiniowanie 5,5G we współpracy z partnerami z branży. Huawei deklaruje dalsze napędzenie ewolucji technik komunikacyjnych.
 • Zapewnienie płynnych, zorientowanych na użytkownika i inteligentnych doświadczeń, we wszystkich scenariuszach.
 • Wprowadzanie innowacji w celu zmniejszenia zużycia energii i współtworzenia świata bazującego na odnawialnych źródłach energii.
 • Zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw.
 • Odbudowanie zaufania i przywrócenie współpracy w całym globalnym łańcuchu dostaw półprzewodników ma kluczowe znaczenie dla przywrócenia branży na właściwe tory

W przyszłości być może nadal będziemy znajdować się w złożonym i niestabilnym środowisku globalnym. Odrodzenie się COVID-19 i niepewności geopolityczne będą stanowić ciągłe wyzwania dla każdej organizacji, biznesu i kraju. Głęboko wierzymy, że technologia cyfrowa może zapewnić świeże rozwiązania problemów, przed którymi wszyscy stoimy i przed którymi będziemy stawali. Będziemy więc nadal wprowadzać innowacje i napędzać cyfrową transformację wraz z naszymi klientami i partnerami, aby zapewnić cyfrowe rozwiązania każdej osobie, domowi i organizacji. Aby stworzyć w pełni połączony, inteligentny świat” – wskazał Eric Xu, rotacyjny prezes Huawei.

William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei, rozpoczął swoje przemówienie od omówienia wyzwań, które wpłyną na dobrobyt społeczny w ciągu następnej dekady. Wymienił wśród nich między innymi starzenie się populacji i coraz większe zużycie energii. Podzielił się także wizją inteligentnego świata 2030 według Huawei.

Obejmuje ona dziewięć wyzwań technologicznych i proponowanych kierunków działań badawczych:

 • Zdefiniowanie 5.5G do obsługi setek miliardów połączeń.
 • Rozwój optyki w nanoskali w celu wykładniczego wzrostu pojemności światłowodów.
 • Optymalizacja protokołów sieciowych w celu połączenia wszystkiego ze wszystkim.
 • Zapewnienie zaawansowanej mocy obliczeniowej, wystarczająco wydajnej, aby wspierać inteligentny świat.
 • Wydobywanie wiedzy z ogromnych ilości danych w celu osiągnięcia przełomów w przemysłowej sztucznej inteligencji.
 • Wyjście poza architekturę von Neumanna w celu stworzenia 100-krotnie gęstszych systemów pamięci masowej.
 • Połączenie przetwarzania i detekcji w celu uzyskania hiperrealistycznego, multimodalnego doświadczenia.
 • Umożliwienie ludziom bardziej proaktywnego dbania o swoje zdrowie poprzez stały monitoring parametrów życiowych.
 • Budowa inteligentnego Internetu Energii do wytwarzania, magazynowania i wykorzystywania bardziej ekologicznej energii elektrycznej.

W nadchodzącej dekadzie możemy spodziewać się wielu znaczących zmian mających pozytywny wpływ na społeczeństwo. Aby je wpierać, mamy nadzieję połączyć siły z różnymi branżami, środowiskiem akademickim, instytutami badawczymi i twórcami aplikacji i razem stawić czoła uniwersalnym wyzwaniom stojącymi dziś przed ludzkością. Mając jasną wspólną wizję, wszyscy mamy do odegrania rolę w pracy nad wzmocnieniem połączeń, szybszym przetwarzaniem i oszczędzaniem energii. Razem możemy rozwijać się w kierunku inteligentnego świata 2030 roku – dodał William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych Huawei

Pierwszy Huawei Global Analyst Summit odbył się w 2004 roku i od tego czasu odbywa się corocznie. Tegoroczne spotkanie, odbywające się pod hasłem „Budowanie w pełni połączonego, inteligentnego świata”, trwa od 12 do 14 kwietnia i obejmuje szereg sesji, podczas których branżowi eksperci z całego świata mogą podzielić się wyjątkowymi spostrzeżeniami i omówić przyszłe trendy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments