„Ethereum skorzysta na eksplozji popularności NFT”

Simon Peters, analityk platformy eToro, w komentarzu na temat rosnącej popularności NFT.

Ethereum „skorzysta na eksplozji popularności NFT”, zwłaszcza że sprzedaż cyfrowych albumów Kings of Leon osiągnęła 2 miliony dolarów

„Zespół Kings of Leon osiągnął sprzedaż w wysokości 2 mln dolarów swojego pierwszego albumu w formacie NFT (ang.: Non-Fungible Token), tzw. niezamiennego tokena – co daje fanom zespołu szansę aby uzyskać ekskluzywne treści, a także kreuje podwaliny dla innych artystów do wykorzystania tego formatu.

Jednak oprócz tego, że jest to nowinka w przemyśle muzycznym, jest to także bardzo dobra wróżba dla kryptowalut.

NFT znajdują się na platformach, w tym w sieci Ethereum, a ponieważ jesteśmy dopiero na samym początku jeśli chodzi o powszechne przyjęcie i wykorzystanie formatu NFT, spodziewam się, że zapewni to jeszcze większy impuls rozwoju Ethereum i jego odpowiednikom.

Krytycy często spierają się o to, jaki jest prawdziwy cel niektórych kryptowalut, ale na tym przykładzie widzimy, jak łatwo mogą one wejść na ogromne rynki, takie jak wielomiliardowy przemysł muzyczny i wejść do głównego nurtu. To dopiero początek tej eksplozji popularności NFT. Cyfrowe dzieła sztuki w formacie NFT Cyberpunks niedawno zmieniły właściciela za ogromne sumy pieniędzy, ponieważ świat sztuki zaczyna je samodzielnie przejmować, a sieci blockchain, takie jak Ethereum, które im to umożliwiają, będą na tym zyskiwać.”

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments