Po sukcesie turnieju „Kuźnia Talentów”, rozegranego na platformie ESL Play w październiku ubiegłego roku, OMEN (gamingowa marka HP), we współpracy z firmą Intel oraz ESL zapraszają wszystkich chętnych graczy do udziału w drugiej edycji tych zmagań. Amatorskie drużyny ponownie będą miały okazję powalczyć o nagrody, których pula wynosi 15 000 złotych na każdą grę (Counter Strike: Global Offensive oraz League of Legends), a także nagrody rzeczowe w postaci headsetów od OMEN. Turniej rozpocznie się już 20 marca br.

„Do pierwszej edycji „Kuźni Talentów” zgłosiło się o wiele więcej drużyn niż zakładaliśmy. Spotkaliśmy się jednocześnie z bardzo pozytywnym przyjęciem tych rozgrywek przez społeczności Counter Strike: Global Offensive i League of Legends. Podczas meczów kwalifikacyjnych i finałowych zobaczyliśmy, że na scenach tych dwóch niezwykle popularnych gier jest wielu utalentowanych graczy, którzy potrzebują właśnie takich turniejów, by móc zaprezentować swoje umiejętności. Kto wie, być może wkrótce dzięki „Kuźni Talentów” zobaczymy nowych pashęBicepsa i Jankosa?” – komentuje Katarzyna Dulemba, PS Gaming Marketing, HP Inc Polska.

„OMEN to marka, która od początku istnienia stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom graczy, a w tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa i planujemy więcej takich inicjatyw i kilka bardzo ważnych premier, które pomogą zarówno mniej, jak i bardziej profesjonalnym zawodnikom w osiągnięciu ich celu” – dodaje Katarzyna Dulemba.

Formuła „Kuźni Talentów” pozostała niezmienna, dla graczy CS:GO oraz LoL-a zorganizowane zostaną turnieje kwalifikacyjne, które wyłonią cztery najlepsze drużyny. Potyczki w Counter Strike rozpoczną się w sobotę 20 marca, natomiast w League of Legends w niedzielę 21 marca. Finałowe starcia  będą miały miejsce podczas oficjalnej transmisji na Twitchu 17 kwietnia.

W trakcie turnieju nie zabraknie również niezastąpionej kadry komentatorskiej – mecze w CS:GO zrelacjonuje Kuba „KubiK” Kubiak i Mateusz „PAGO” Pągowski, a w LoL-a Artur „Rybson” Gębicz oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł.

Tak prezentuje się harmonogram kwalifikacji do turnieju OMEN & Intel „Kuźnia Talentów vol. 2” w Counter-Strike: Global Offensive:

 • 20 marca – 1. turniej kwalifikacyjny 
 • 27 marca – 2. turniej kwalifikacyjny 
 • 3 kwietnia – 3. turniej kwalifikacyjny 
 • 10 kwietnia – 4. turniej kwalifikacyjny 

Tak z kolei wygląda harmonogram kwalifikacji do turnieju OMEN & Intel „Kuźnia Talentów vol. 2” w League of Legends:

 • 21 marca – 1. turniej kwalifikacyjny 
 • 28 marca – 2. turniej kwalifikacyjny 
 • 2 kwietnia – 3. turniej kwalifikacyjny 
 • 11 kwietnia – 4. turniej kwalifikacyjny 

Podział nagród w turniejach finałowych (zarówno CS:GO, jak i LoL):

 • 1 miejsce: 8 000 PLN + słuchawki OMEN Mindframe Headset o wartości 699 PLN netto
 • 2 miejsce: 5 000 PLN
 • 3 miejsce: 2 000 PLN

Wszelkie informacje na temat rozgrywek oraz szczegóły dotyczące zapisów do turniejów kwalifikacyjnych drugiej edycji „Kuźni Talentów” można znaleźć na stronie ESL Play.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments