Rimini Street na drodze do 1 mld USD rocznych przychodów

Rimini Street, Inc., dostawca usług i wsparcia oprogramowania dla firm o zasięgu globalnym, wiodący podmiot zewnętrzny świadczący usługi wsparcia dla oprogramowania Oracle i SAP oraz partner Salesforce, jest na drodze strategicznego celu 1 mld USD rocznych przychodów do 2026, poinformował Seth A. Ravin, współzałożyciel, dyrektor generalny i prezes zarządu Rimini Street.

W IV kwartale oraz w skali całego roku 2020 dalej dobrze realizowaliśmy nasz strategiczny plan rozwoju, który zakłada osiągnięcie 1 mld USD rocznych przychodów do roku 2026, przekraczając prognozy kwartalne i roczne. Przyspieszyliśmy tempo wzrostu przychodów rok do roku za czwarty kwartał z 11,7% do 15,4%, a za cały rok 2020 odpowiednio, z 10,9% do 16,3%, osiągnęliśmy rekordowe kwartalne i roczne w zakresie przychodów, nowej sprzedaży fakturowanej, obliczonych zaliczek, narosłego i całkowitego zysku brutto oraz utrzymaliśmy wskaźnik utrzymania przychodów powyżej 90%” – ogłosił Ravin.

Dodał, że przez cały rok firma realizowała kolejne inwestycje – włączając w to rozszerzenie kierownictwa – by wykorzystać rosnący globalny popyt na rozwiązania wsparcia Rimini Street, w tym nowe usługi z obszaru zarządzania aplikacjami, bezpieczeństwa, interoperacyjności i usług profesjonalnych.

Zakończyliśmy kolejny kwartał z rzędu z zyskiem netto, jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasz bilans przy rekordowej kwocie środków pieniężnych 87,6 mln USD na koniec roku 2020 i wygenerowaliśmy 42,1 mln USD przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej za cały rok 2020, co stanowi wzrost rok do roku o 107%” – stwierdził Michael L. Perica, dyrektor ds. finansowych Rimini Street.

Firma opublikowała prognozy przychodów na pierwszy kwartał i cały rok 2021. Spółka prognozuje obecnie przychód za pierwszy 2021 w granicach 87,5-88,5 mln USD oraz przychód za cały rok 2021 w granicach 370-380 mln USD.

Potwierdzamy nieustające zaangażowanie w realizację długoterminowych celów zwiększenia przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej i podnoszenia rentowności zgodnie z ogólnymi zasadami rachunkowości” – dodał Perica.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments