Razer, wiodąca na świecie marka lifestyle’owa dla graczy, ogłosiła 10-letni plan związany z ochroną środowiska. Program, pod hasłem #GoGreenWithRazer, pomoże chronić przyrodę i środowisko, zapewniając czystszy i bardziej zielony świat dla przyszłych pokoleń.

Nowe cele obejmują: oparcie produkcji (do 2025 roku) w 100% na energii odnawialnej,
wykorzystanie do tworzenia wszystkich produktów materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do dalszego przetworzenia (do 2030 roku) oraz stanie się w 100% neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla (do 2030 roku).

W ramach tego programu, firma będzie również zachęcać całą społeczność – młodzież, millenialsów i pokolenie Z do zmieniania świata poprzez podejmowanie zielonych inicjatyw, które będą obejmować, na przykład, recykling i świadomość jego śladu środowiskowego.

Podczas kampanii #GoGreenWithRazer, prowadzonej przez naszą maskotkę Sneki Snek, społeczność Razera pokazała swoje niesamowite wsparcie i pasję. Świadomość tego, jak wpływamy na środowisko, jest niezwykle ważna. W związku z tym Razer stworzył mapę drogową zrównoważonego rozwoju, aby kontynuować walkę ze zmianami środowiska i klimatu. Jesteśmy zdeterminowani, aby uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich jego mieszkańców – do grania i życia” – mówi Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera.

Budowanie zielonej organizacji

Wraz z dalszym rozwojem firmy, Razer będzie badać możliwości integracji planów związanych ze zrównoważonym rozwojem z kulturą firmy i sposobami myślenia pracowników. Mając na celu budowanie kultury troski o planetę, Razer zobowiązuje się do ograniczenia i wykorzenienia nawyku używania jednorazowych tworzyw sztucznych we wszystkich swoich biurach na całym świecie.

Ma to na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ochronę siedlisk biologicznych i stanie się w 100% neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2030. Tam, gdzie taka redukcja nie będzie możliwa, Razer zainwestuje w leśnictwo i inne projekty mające wpływ na środowisko.

Już teraz europejskie biuro Razera w Hamburgu w Niemczech jest zasilane energią odnawialną, podobnie jak nowa siedziba Razera w Singapurze, której otwarcie zaplanowane jest wkrótce. Do 2025 roku wszystkie globalne biura będą zasilane w 100% energią odnawialną.

Przeprojektowanie zielonych produktów

Produkcja sprzętu to podstawowa działalność Razera, jako marki wiodącej w dziedzinie urządzeń peryferyjnych do grania. Dlatego firma dąży do ograniczenia wpływu tej produkcji na środowisko.

Po dokonaniu przeglądu swoich produktów, opakowań i operacji Razer zapewni, że wszystkie produkty będą podlegać recyklingowi (do roku 2025). Obejmuje to możliwość utylizacji i recyklingu produktów Razera zarówno przez klientów, jak i dystrybutorów na całym świecie.

Razer zachęca klientów do zwrotu swoich starych urządzeń peryferyjnych do dowolnego sklepu RazerStore na całym świecie w celu bezpłatnego recyklingu. Razer wdroży również rygorystyczne procedury usuwania odpadów w biurach i centrach napraw na całym świecie oraz zobowiąże się do stosowania materiałów pochodzących z recyklingu lub nadających się do dalszego przetworzenia we wszystkich produktach do roku 2030.

Sprzęt wyprodukowany przez markę będzie zawierał tworzywa sztuczne PCR (Post Consumer Resin, tworzywa wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów), a przy jego tworzeniu będzie dbał, żeby urządzenia były przyjazne dla środowiska i pakowane w biodegradowalne opakowania z certyfikatem FSC.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments