Liczy się jakość nadrukowanych informacji. Jak wybrać drukarkę etykiet logistycznych, odpowiadającą naszym potrzebom? TOP 5 ferrari wśród drukarek do etykiet logistycznych z mechanizmem druku o szerokości 6 lub 8 cali.

Etykieta logistyczna GS1, która funkcjonuje powszechnie jako zbiór światowych standardów, jest przez to czytelna dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Odpowiednio duży format etykiet – A5 lub A4 – pozwala na identyfikację oraz odczyt bez
zbędnej zwłoki.

Biurkowa drukarka etykiet logistycznych – Citizen CL-S6621

Citizen CL-S6621 to jedyna dostępna na rynku biurkowa drukarka etykiet logistycznych. Trwały i precyzyjny mechanizm druku pozwala na wydruk etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm.

Dzięki kompaktowej obudowie drukarki, umożliwiającej m.in. wydruk etykiet logistycznych, sprzęt zmieści się nawet na niewielkiej powierzchni. Obudowa typu Hi-Open™ gwarantuje przy tym swobodny dostęp do mediów, pozwalając na ich szybką wymianę – zauważa Marek Gaweł, menedżer produktu w firmie Etisoft.

Głowica drukująca o rozdzielczości 203 dpi zapewnia czytelny druk kodów kreskowych i podstawowych opisów, które są drukowane z maksymalną szybkością 150 mm/s.

Zaawansowana drukarka etykiet – Printronix T8000 ODV

Szeroki wachlarz konfiguracji oraz możliwość doposażenia drukarki w weryfikator kodów kreskowych sprawiają, że ten sprzęt niewątpliwie zasłużył sobie na bycie bezkonkurencyjnym w swojej klasie. Ta drukarka etykiet, w zależności od modelu, pozwala na druk w rozdzielczości 203 dpi (model T82X6) lub 300 dpi (model T83X6), przy czym w obu przypadkach nośnik może mieć maksymalnie 172,70 mm szerokości.

Ryzyko użycia nieczytelnej dla skanerów etykiety jest zminimalizowane dzięki laserowemu weryfikatorowi kodów kreskowych, co gwarantuje funkcjonalność etykiety w całym procesie logistycznym.

Printronix T8000 ODV to sprzęt, który nie zawiedzie także w przypadku zadań specjalnych. Trwały mechanizm drukujący zapewnia nieprzerwaną pracę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – podkreśla Marek Gaweł.

Najlepszy stosunek ceny do jakości – drukarka etykiet TSC MH261

Drukarka serii MH261, nowe urządzenie w ofercie tajwańskiego producenta, wyróżnia się najlepszym na rynku stosunkiem ceny do jakości. Klasyczna budowa modułu drukującego oraz mechanizm samodiagnostyki głowicy drukującej TPH Care, gwarantują doskonałej jakości wydruk na nośnikach o maksymalnej szerokości 172,70 mm.

Operatorzy drukarki z pewnością docenią kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz duże klawisze funkcyjne, które sprawiają, że obsługa sprzętu jest prosta i intuicyjna. Przy druku etykiet bezklejowych na palety, warto rozważyć dodatkowo zakup obcinarki – standardowej lub wzmocnionej.

Drukarka dla wymagających – Zebra ZT620 RFID

Następca legendarnych drukarek serii Xi4 – Model ZT620 – umożliwia zadrukowywanie etykiet o maksymalnej szerokości 178 mm. Koder RFID – umożliwiający kodowanie i drukowanie również tagów/etykiet UHF – to opcja, którą docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy, stosujący etykiety logistyczne RFID.

Szeroki wachlarz interfejsów (USB 2.0, port szeregowy, RS232, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0, 802.11ac) pozwala na łatwą integrację urządzenia w dowolnych warunkach pracy– zauważa ekspert z Etisoft.

Drukarka do systemów automatycznej aplikacji etykiet – Zebra ZE500

W tym najpopularniejszym na rynku module drukującym, przeznaczonym do systemów automatycznej aplikacji etykiet, zastosowano najbardziej zaawansowane mechanizmy drukujące. Uzyskano tym samym gwarancję nieprzerwanej pracy drukarki przez 24 godziny na dobę. Dla modelu ZE500-6 umożliwiono zastosowanie maksymalnej szerokości nośnika 180 mm. Przy stosowaniu głowicy o rozdzielczości 203 dpi, nadruk powstaje z prędkością do 305 mm na sekundę.

W logistyce liczy się każda minuta, a błąd to słowo, które w zarządzaniu magazynem powinno być znane tylko z teorii. Wdrożenie właściwych rozwiązań gwarantuje szybkość i precyzję na każdym etapie łańcucha dostaw – odpowiednia drukarka do etykiet logistycznych, z pewnością pozwoli usprawnić wszystkie procesy związane z przemieszczaniem się towarów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments