Netflix ogłosił inwestycje w budowę kultury różnorodności. Nowo utworzony Fundusz Netflix na rzecz Równości Twórczej z budżetem w wysokości 100 mln USD będzie wspierał rozwój następnego pokolenia twórców. W jego ramach 5 mln USD przeznaczone zostanie na twórczość kobiet.

W ciągu najbliższych pięciu lat 100 milionów USD trafi do organizacji, które wspierają niewystarczająco reprezentowane grupy w branży telewizyjnej i filmowej. Inwestycja obejmie też produkcje oryginalne Netflix oraz pomoże zidentyfikować i szkolić wschodzące talenty z całego świata, a także oferować im atrakcyjne miejsca pracy.

Nowy fundusz jest naturalnym rozwinięciem działań, które firma od lat prowadzi na rzecz młodych talentów z różnych kręgów społecznych na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy Brazylii. Jest to kolejny krok, który ma pomóc we wdrażaniu tej inicjatywy także na innych rynkach.

W ramach programu 5 mln USD przeznaczone zostanie w nowe pokolenie kobiet w branży filmowej.

Pasjonatki i nonkonformistki – wyraziste i charyzmatyczne. Polskie kobiety – reżyserki,
scenarzystki, operatorki i aktorki. Praca z nimi, zarówno z tymi doświadczonymi, jak i
zdolnymi debiutantkami, za każdym razem nadaje polskim produkcjom nowego rytmu i
tempa. Nie chcą robić „letniego” kina, a ich talent i pracowitość sprawia, że na pewno jeszcze nie raz będziemy wspólnie tworzyć kolejne lokalne treści w Netflix” – mówi Anna
Nagler, która w Netflix odpowiada za lokalne seriale oryginalne w regionie CEE i Rosji.

Już wkrótce premiera nowego polskiego serialu „Sexify”, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć cudowną kobiecą obsadę. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich początek wspaniałej kariery. Polskie talenty coraz częściej dostrzegane są przez zagranicznych twórców – przykładem może być Joanna Kulig, która zagrała we francusko-amerykańskiej produkcji „The Eddy”. Kobiety z całego świata mają ogromną siłę i potencjał, a my w Netflix chcemy im dać przestrzeń do kreatywnego rozwoju” – dodaje Nagler.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments