Wideorejestrator Mio MiVue M760D to oferta dla fanów jednośladów na sezon 2021.

Mio MiVue M760D pozwoli skutecznie odtworzyć to, co działo się na drodze, podczas pokonywania trasy. Tak zwane „Action Cam”, czyli kamery sportowe z własnym akumulatorem każdorazowo montowane na kask motocyklowy, do niedawna były jednym sposobem rejestracji trasy, jednak wbudowana bateria mocno ograniczała
ich czas pracy i istniało spore ryzyko, że zanim zostanie nagrane zdarzenie to kamera rozładuje się.

Kolejną wadą tego rozwiązania był fakt, że kamery nagrywały tylko przód trasy, co niejednokrotnie nie pozwalało otrzymać pełnego obrazu sytuacji na przykład z wypadku drogowego. Rozwiązaniem tej sytuacji jest Mio MiVue M760D. Jest to pierwszy wideorejestator dla motocyklistów, montowany na motocyklu i korzystający bezpośrednio z jego zasilania.

Niepodważalny dowód

Urządzenie posiada dwie kamery: jedną nagrywającą przód trasy a drugą rejestrującą wszystko to, co dzieje się za motocyklem. Jest to niezwykle przydatne, gdyż na motocyklu zazwyczaj podróżujemy sami i takie nagranie może okazać się jedynym obiektywnym i niepodważanym dowodem uznanym przez policję, czy ubezpieczyciela w momencie wypadku. Niejednokrotnie to właśnie nagranie z wideorejestratorów decydują o tym, czy uczestnik wypadku otrzyma zwrot kosztów powypadkowej naprawy, która zazwyczaj równa się lub niejednokrotnie przewyższa koszt zakupu takiego urządzenia.

Zastosowanie wysokiej jakości szklanej optyki wraz z przysłoną F1.6 oraz wysokiej jakości matryca Sony STARVIS CMOS pozwala osiągnąć wyrazisty i płynny obraz nagrania. W połączeniu z rzeczywistym kątem widzenia wynoszącym 130 stopni otrzymujemy obraz, gdzie doskonale widoczny jest niemal każdy szczegół. Ma to niejednokrotnie kluczowe znaczenie podczas wyjaśniania przebiegu drogowego zdarzenia.

Mio M760D
Mio M760D

Producent zadbał również o to, by model mógł nagrywać z równie wysoką jakością nagrania w warunkach przy niedostatecznej ilości oświetlenia. Za sprawa autorskiej technologii nagrań nocnych Mio™ Night Vision Pro nagrania podczas szarówki, w nocy czy w tunelu nie są problemem. Mimo, że Mio MiVue M760D nagrywa rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę w zarejestrowany obraz zajmuje niewiele miejsca na karcie pamięci dzięki zastosowaniu technologii H.264.

W trakcie wyjaśnienia przyczyn wypadku ważne jest, aby nagranie było oczywiste i niepodważalne. Dlatego wideorejestrator na motocykl Mio MiVue M760D dodatkowo posiada moduł GPS, który zapisze datę, godzinę i lokalizację rejestracji, co pozwoli użyć go jako wiarygodnego dowodu.

Dziel się radością z podróży

Coraz więcej motocyklistów lubi relacjonować swoje wypady za pomocą dostępnych kanałów Social Mediach. Niejednokrotnie nagrania z takich wypadów staję się hitami Internetu. Niestety profesjonalny sprzęt fotograficzny zazwyczaj zajmuje sporo miejsca, a pojemność motocyklowych kufrów i sakiew jest ograniczona. Kamera Mio MiVue M760D posiada wbudowany moduł WIFI, który pozwala synchronizować ją ze smartfonem.

Dedykowana aplikacja

MiVue Pro za pomocą, której użytkownicy mają możliwość ściągnąć filmy, dzielić się nimi ze znajomymi lub prowadzić transmisję na żywo z pokonywanej przez siebie trasy. Warto zauważyć, że sprzęt jest odporny na warunki atmosferyczne. Jest w pełni wodoszczelny a kamery są przystosowane do pracy w temperaturach od -10 do 60 stopni Celsjusza. Urządzenie zawiera również kartę pamięci o pojemności 32 GB. Śmiało, można stwierdzić, że wideorejestratory samochodowe stały się ,,asem w rękawie” w sporach drogowych, dzięki Mio MiVue M760D takie narzędzie zyskali również miłośnicy dwóch kółek.

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). Jest właścicielem m.in. marki Mio.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments