Dark Times – autorski tytuł Carbon Studio z popularnej serii The Wizards – już 6 maja br. zadebiutuje na platformie Oculus Quest. Obecnie gra akcji osadzona w świecie fantasy dostępna jest w wersji PC VR, w tym na gogle Oculus Rift, Valve Index oraz HTC Vive. Do tej pory sprzedaż wszystkich gier z serii The Wizards wynosi ponad 200 000 kopii. Do końca br. Carbon Studio planuje przeniesienie akcji z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.

Aleksander Caban, Członek Zarządu Carbon Studio

Pracujemy nad tym, aby tytuł The Wizards – Dark Times już 6 maja trafił na rynek w swojej najnowszej odsłonie. Za niespełna dwa miesiące nasza przygodowa gra akcji będzie kompatybilna z popularnymi wśród graczy goglami VR Oculus Quest. Gogle od marki Facebook to sprzęt mobilny, który posiada autonomiczny system stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu użytkownicy mogą grać niemal wszędzie. Liczymy na to, że również i ta wersja gry sprawi użytkownikom mnóstwo wirtualnych przyjemności, ale i zapewni swobodę rozgrywki” – informuje Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio.  

The Wizards – Dark Times to projekt, w którym mechanika przywoływania czarów opiera się na intuicyjnym i immersyjnym systemie rzucania zaklęć za pomocą gestów rąk czarodziejów z krainy Meliora. Kampania fabularna zawiera podróż w czasie, epickie bitwy i bogatą historię.  

Od czerwca 2020 roku gra dostępna jest na platformie Steam, Oculus Store, a także wspiera większość najpopularniejszych gogli VR dla komputerów PC.

Liczymy na to, że najnowsza wersja Dark Times przełoży się na wzrost wyników finansowych Carbon Studio w najbliższych kwartałach. Do tej pory stworzona przez nas marka The Wizards zdobyła już wiele pozytywnych ocen krytyków branżowych i otrzymała prestiżowe nagrody, chociażby na Casual Connect w Azji, czy Indie Prize w Kolonii. Aktualnie sprzedaż wszystkich gier z serii wynosi ponad 200 000 kopii, co jest dla nas satysfakcjonujące” – mówi Aleksander Caban.

Obecnie firma koncentruje się na produkcji swojego największego tytułu, Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Przygodowa gra akcji pozwoli graczom wcielić się w postać Lorda Arcanum i przez wszystkie etapy rozgrywki walczyć z przeciwnikami w Królestwach Śmiertelników. Uniwersum Warhammera stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych. Właścicielem praw do marki Warhammer jest notowany na londyńskiej giełdzie Games Workshop.

„Produkcja idzie zgodnie z planem. Finalizujemy ustalenia dotyczące premiery. Wkrótce zaprezentujemy nowe materiały z gry, której premiera planowo powinna odbyć się już w połowie tego roku” – dodaje Aleksander Caban.

Ponadto Carbon Studio do końca br. planuje przeniesienie akcji Spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW.

Szacuje się, że w Q4 ub. roku sprzedano od 500 000 do 1 000 000 gogli Oculus Quest 2.

To zasługa m.in.  łatwiejszej dostępności gogli, czy ich atrakcyjnej ceny, co niewątpliwie wpłynęło na wzrost popularności systemów wirtualnej rzeczywistości na rynku gamingowym. Przewiduje się również, że gry w technologii VR będą najszybciej rosnącą gałęzią branży gamingowej. Wartość tego sektora w 2025 roku może przekroczyć nawet 42 mld USD” – komentuje członek zarządu Carbon Studio.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments