Każdego roku z powodu zatrucia czadem ginie w naszym kraju kilkadziesiąt osób. Przykrą wiadomością jest to, że bardzo często nie ma to związku z rzeczywistym pożarem. Strażacy informują, że wynika to z niesprawnej wentylacji, wad instalacyjnych lub niewłaściwego użytkowania lokalu. Xblitz, polska marka oferująca elektronikę użytkową wychodzi naprzeciw problemowi. Przedsiębiorstwo przekazując czujniki czadu Ochotniczym Strażom Pożarnym pomaga w ochronie zdrowia i życia. Firma planuje rozdawać Xblitz DG3-1 strażakom przez cały rok.

Społeczna odpowiedzialność

Akcja „Na straży z Xblitz” to sprawdzony mechanizm współpracy z jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce. Co miesiąc Xblitz przekazuje 5 czujników czadu Xblitz DG3-1, by strażacy mogli ofiarować je najbardziej potrzebującym osobom w swojej miejscowości lub zabezpieczyli nimi ważne dla lokalnej społeczności budynki.

Chcemy uświadomić ludziom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo swoje i Rodziny, i że nie musi to być wcale skomplikowane. W zeszłym roku zorganizowaliśmy pierwsza akcję z Ochotniczą Strażą Pożarną i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Bardzo się cieszymy, że w tym roku możemy akcję kontynuować. To dla nas bardzo ważne, by wysokiej jakości sprzęt zapewniał bezpieczeństwo Polakom” – mówi Marcin Trojan, dyrektor generalny firmy KGK trade.

Na straży z Xblitz. Jak zgłosić się do akcji?

Przedsiębiorstwo informuje, że w akcji mogą wziąć udział jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które znajdują się na terenie Polski. Strażacy, którzy chcą wziąć udział muszą zgłosić się za pośrednictwem dedykowanej akcji stronie. Na łamach witryny należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Raz w miesiącu Xblitz wybiera jedną jednostkę, która otrzymuje nagrodę – pięć czujników czadu Xblitz DG3-1, którą strażacy mogą ofiarować najbardziej potrzebującym osobom w swojej miejscowości. Oczywiście, OSP może również wykorzystać je do zabezpieczenia ważnych dla lokalnej społeczności budynków. Zachęcamy strażaków OPS do wzięcia udziału w akcji i zadbania o bezpieczeństwo oraz spokojny sen najbardziej potrzebujących.

Czym jest czujnik czadu Xblitz DG3-1?

Czujnik czadu Xblitz DG3-1 to niewielkie urządzenie, które wykrywa stężenie tlenku węgla oraz łatwopalnych gazów w powietrzu. Mały rozmiar sprawia, że można umieścić go wszędzie tam, gdzie istnieje zagrożenie zatrucia czadem, bez obawy, że czujnik przeszkadzać będzie w codziennym korzystaniu z łazienki czy kuchni. 

Czad jest wysoce toksyczny i śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi i zwierząt, a przy tym jest zupełnie bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku. Nie szczypie w oczy, nie dusi w gardle, jest lżejszy od powietrza, przenika przez ściany i sufity. Wdychanie nawet niewielkiej ilości czadu skutkuje silnymi zawrotami głowy, wymiotami, utratą przytomności, a w końcowej fazie – zgonem. 

Zamontowanie czujnika czadu zapewni bezpieczeństwo domownikom. Ostrzega przed zagrożeniem i pozwala uniknąć poważnych konsekwencji. Stąd nasza akcja bezpłatnego przekazywania strażakom urządzeń, które powinny być zamontowane wszędzie tam, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zatrucia czadem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments