OVHcloud, wiodący europejski dostawca usług w chmurze, ujawnił szczegóły ekspansji w regionie Azji i Pacyfiku (APAC), w tym podwojenia pojemności centrum danych w Singapurze oraz uruchomienia drugiego centrum danych w Australii.

Wcześniej firma informowała o uruchomieniu punktu dystrybucyjnego w Bombaju w Indiach. Dynamiczna ekspansja wpisuje się w globalną strategię wzrostu firmy, a dalsze inwestycje w Singapurze obejmą otwarcie nowego biura i wzmocnienie lokalnego zespołu. W ramach inwestycji centrum danych OVHcloud w Singapurze zyska zwiększoną pojemność i więcej przestrzeni. Wraz z nowym centrum danych w Sydney w Australii, region APAC stanowi obecnie trzy z 32 centrów danych w globalnej sieci OVHcloud.

Michel Paulin, CEO OVHcloud

„Singapur, uznawany za stolicę cyfrowej transformacji w regionie APAC, jest kluczowym rynkiem dla OVHcloud. Nasze inwestycje są znaczące na rzecz tworzenia nowej wartości dla tego obszaru, a także zgodne z globalną strategią OVHcloud, aby stać się wiodącym dostawcą chmury. Jesteśmy przekonani, że europejska oferta, pozwalająca klientom na zachowanie kontroli nad danymi dzięki otwartej, odwracalnej chmurze pozwoli na wykorzystanie potencjału, jaki oferuje ten region” – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Biuro w Singapurze, otwarte w listopadzie 2020 roku i zlokalizowane w Paya Lebar Quarter mieści obecnie zespoły sprzedaży, marketingu, rozwoju produktu i logistyki. Rozwój oddziału przyspieszy kolejne rekrutacje w Singapurze, Australii i Indiach.

Lionel Legros, dyrektor generalny OVHcloud w regionie Azji i Pacyfiku.

„Jesteśmy świadkami skokowego wzrostu biznesu w Singapurze i przewidujemy, że w 2021 roku ten trend będzie jeszcze silniejszy. Nasza strategia sprzedażowa bardzo dobrze sprawdza się na tutejszym rynku, a obecne inwestycje odzwierciedlają zaangażowanie w rozwój ekosystemu klientów i partnerów. Rozszerzenie pojemności centrum danych i zwiększenie liczby pracowników pomoże nam zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby. Nadal będziemy oferować rozwiązania o najlepszym stosunku kosztu do wydajności oraz przewidywalnym cenniku.” – powiedział Lionel Legros, dyrektor generalny OVHcloud w regionie Azji i Pacyfiku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments