Gaming jest jak podróż do równoległego świata bez wychodzenia z domu. W nowej rzeczywistości nabrał  tempa rozwój gier jako źródła interakcji towarzyskich i rozrywki podczas fizycznej izolacji1. Na tegorocznych  targach CES Lenovo prezentuje kolejne eleganckie i wysokowydajne komputery oraz akcesoria gamingowe  Lenovo Legion, które działają na jeszcze wyższych obrotach, zachowując niższą temperaturę. 

Marka Legion przedstawiła dziś nowe urządzenia gotowe do zmagań na polu bitwy, w których sztuczna  inteligencja (AI) automatycznie ułatwia płynną grę. Wbudowane funkcje uczenia maszynowego umożliwiają  stosowanie ustawień gier i szybkości klatek na poziomie profesjonalnym. Użytkownicy na każdym etapie  swojej gamingowej misji i łączący się z bazą z dowolnego miejsca docenią nieokiełznaną wydajność oraz  minimalistyczny styl nowego laptopa Lenovo Legion 7 z 16-calowym wyświetlaczem sprzyjającym  wczuwaniu się w grę. Spodoba im się również 16-calowy Lenovo Legion 5 Pro, 15-calowy Lenovo Legion  Slim 7 oraz Lenovo Legion 5 dostępny z ekranami w dwóch rozmiarach.

W 2021 roku Lenovo Legion oferuje miłośnikom gier jeszcze bardziej nieposkromioną wydajność oraz  innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe. Nowe laptopy Lenovo Legion mają inteligentne  rozwiązania termiczne Lenovo Legion Coldfront 3.0, które wzmacniają obieg powietrza względem  poprzedniej generacji aż o 18%. Umożliwia to lepsze odprowadzanie ciepła i redukcję hałasu  generowanego przez wydajne komponenty. Niższa temperatura wewnątrz komputera umożliwia też  optymalizację działania oraz całodzienną pracę mobilną z baterią o długiej żywotności2. Czujniki  umieszczone na procesorze, karcie graficznej, tylnych i bocznych otworach wentylacyjnych oraz dysku SSD  i podpórce pod dłonie wysyłają informacje co nanosekundę, co umożliwia przewidywanie krzywej  temperatury podczas wielogodzinnej gry. W ten sposób można też uniknąć ograniczania poboru mocy przez  sprzęt w celu ochrony przed przegrzaniem. Aby rozpraszać ciepło jeszcze skuteczniej, system miedzianych  radiatorów ma o 82% większą powierzchnię żeberek w porównaniu z poprzednią generacją, a dodatkowe  chłodzenie zapewniają liczne otwory w spodniej obudowie laptopa, a nawet pod klawiaturą. Dzięki temu  nowy sprzęt gamingowy Lenovo Legion może działać na najwyższych obrotach.

Z myślą o wysokiej rozdzielczości, płynnej reakcji i znakomitej wierności kolorów, które potęgują wrażenia  z gry, Lenovo wprowadza do oferty pierwsze na świecie 16-calowe laptopy gamingowe z ekranami QHD  o częstotliwości odświeżania 165 Hz: Lenovo Legion 7 i Lenovo Legion 5 Pro3. Gracze mogą osiągać  jeszcze lepsze wyniki dzięki zaoszczędzonym milisekundom, anti-ghostingowi, miękko lądującym  przełącznikom i bardziej mechanicznemu stylowi działania klawiszy. Lenovo Legion TrueStrike to  specjalistyczna klawiatura gamingowa z opcjonalnym podświetleniem RGB, a teraz została dodatkowo  dopasowana kolorystycznie w celu uzyskania spójniejszego wyglądu.

Kolejne nowości marki Lenovo Legion 

Do nadążania za szybką akcją gier klasy AAA potrzebne są specjalne funkcje gamingowe  i najnowocześniejsze oprogramowanie. Funkcja Legion Edge w Lenovo Vantage zawiera oprogramowanie  wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). Dzięki niemu można jednym kliknięciem przetaktować procesor  i kartę graficzną, aby uzyskać zawrotny poziom FPS-ów i zmniejszyć opóźnienia4. Nowy Tryb inteligentny do automatycznej optymalizacji w funkcji Lenovo Q-Control (włączanej klawiszami Fn+Q) to jedna z funkcji  umożliwiających dostosowanie wydajności w grach do własnych preferencji. Po włączeniu tego trybu  sztuczna inteligencja wykrywa automatycznie gry i porównuje je z zainstalowanym fabrycznie zestawem  ustawień do 16 gier najwyższej klasy5. Następnie uaktywnia idealne ustawienia umożliwiające uzyskanie  najwyższego poziomu FPS w danej grze bez pogarszania mocy obliczeniowej ani możliwości graficznych.  W przypadku gier spoza tej grupy włączany jest tryb automatycznej optymalizacji w celu uzyskania  najbardziej zrównoważonych ustawień wydajności komputera.

Dostępne wyłącznie w gamingowych komputerach Lenovo nowe rozwiązanie Lenovo Legion AI Engine to umiejętne połączenie najlepszego w swojej klasie sprzętu, oprogramowania, firmware i sterowników.  Elementy te współdziałają ze sobą, by umożliwić dzielenie maksymalnej ilości wydzielanego ciepła (TDP)6 między procesor a kartę graficzną, co ułatwia zaspokajanie wysokich wymagań gier. Przydaje się to na  przykład podczas gry RPG, która wymaga wysokiej wydajności karty graficznej, by uzyskać zwiększoną  liczbę klatek na sekundę i płynność obrazu jak w filmach. Funkcje AI rozwiązania Lenovo Legion AI Engine  uruchamiają wewnętrzne działania systemowe i funkcje oprogramowania w celu przekazywania  niewykorzystanej mocy obliczeniowej między procesorem a kartą graficzną lub odwrotnie, w zależności od  tego, gdzie jest potrzebna najbardziej. Działa jak magia, ale to tylko uczenie maszynowe.  

Połączenie nowych technologii Lenovo opartych na sztucznej inteligencji z rdzeniami RTX Tensor 3.0  NVIDIA gwarantuje wyjątkową wydajność. Spektakularne efekty graficzne nowej technologii Ray Tracing  2.0 oferowane przez karty graficzne do laptopów NVIDIA GeForce RTX (dostępne wkrótce) zapewniają nowy poziom realizmu. Streamerzy docenią możliwości emisyjne, dzięki którym laptop Lenovo  Legion zmienia się w wirtualne studio domowe. Technologie NVIDIA z efektami głosowymi i wideo opartymi  na sztucznej inteligencji umożliwiają automatyczne kadrowanie podczas transmisji na żywo. Chcesz  wytłumić hałas z otoczenia albo zastąpić tło nagraniem z gry? Teraz możesz robić to i jeszcze więcej. Co  więcej, funkcja NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling) używa sztucznej inteligencji, by pomóc  karcie graficznej w renderowaniu powtórek scen z jakością kinową bez przeciążania systemu.

Nowe laptopy Lenovo Legion z 2021 roku należą do pierwszych zawierających nowej generacji procesory  AMD Ryzen do urządzeń mobilnych (dostępne wkrótce) umożliwiające osiąganie niezwykłej  wydajności. Co więcej, stosowane w laptopach Lenovo Legion głośniki Harman zostały zoptymalizowane  przy użyciu technologii Nahimic Audio firmy SteelSeries. Użytkownicy poprzedniego systemu audio 5.1  mogą teraz przyszykować się na grę z realistycznym dźwiękiem przestrzennym 7.1 przy użyciu zestawu  słuchawkowego lub głośników zewnętrznych. Przeznaczona dla zapalonych graczy technologia Nahimic  Audio oferuje przełomowe funkcje, takie jak tryb nocny z inteligentną redukcją głośności w celu  skorygowania poziomów dźwięku w różnym otoczeniu, a także SoundTracker7, która wizualnie wskazuje  kierunek dźwięku w grze. Z kolei funkcja Sound Sharing umożliwia odtwarzanie dźwięku z jednego  komputera na dwóch zestawach słuchawkowych naraz. Dzięki tym intuicyjnie działającym funkcjom audio  gra staje się jeszcze bardziej wciągająca.

Większe możliwości inteligentniejszego ekosystemu komputerów  

Najnowsza aktualizacja oprogramowania Lenovo Vantage usprawnia optymalizację i personalizację  ustawień, aby można było szybko powrócić do gry. Dzięki nowej funkcji progresywnego buforowania  aplikacji internetowych Lenovo Vantage ładuje się teraz w kilka sekund niezależnie od miejsca8. We  wszystkich urządzeniach Lenovo Legion są też dostępne usługi Vantage Smart Performance Services.  Ta nowa usługa autodiagnostyczna Lenovo zwiększa bezawaryjność komputerów, skanując, wykrywając  i usuwając oprogramowanie szpiegujące, złośliwe i reklamowe. Rozwiązuje też problemy z siecią  i dostępem oraz automatycznie dostraja działanie komputera, dzięki czemu łączność z Internetem jest  lepsza, a procesy działają sprawniej9.

Postaw na wydajność — Lenovo Legion 7 

Gracze spędzają więcej czasu przed ekranem i oczekują od komputerów nie tylko najwyższej klasy wrażeń  z gry, ale i nowoczesnego wzornictwa. Lenovo zaspokaja także tę potrzebę. Nowy, flagowy laptop Lenovo  Legion 7 ma wyższy, 16-calowy ekran ze 100-procentową gamą kolorów sRGB i nowymi proporcjami  boków 16:10. Dzięki temu wzrasta o 11% powierzchnia ekranu i pole widzenia w grze, co zwiększa  skuteczność gracza.

Nowy 16-calowy laptop Lenovo Legion 7

Aby uzyskać nową, smuklejszą konstrukcję, ale zachować tę samą wielkość kompaktowej, metalowej  obudowy co w poprzedniej generacji, projektanci Lenovo Legion 7 pomysłowo wykorzystali przestrzeń pod  zawiasem. Umożliwiło to zastosowanie technologii wyświetlacza gamingowego nowej generacji z milionami  dodatkowych pikseli na niemal bezramkowym, 16-calowym ekranie QHD (2560 x 1600). Stanowi to znaczne  ulepszenie w porównaniu z 15-calowym panelem Full HD z poprzedniej generacji. Ten wyświetlacz IPS  o ultrawysokiej gęstości pikseli i 90-procentowym współczynniku powierzchni ekranu do obudowy  występuje w opcjonalnej wersji z certyfikatem VESA DisplayHDR 400, jasnością do 500 nitów oraz  częstotliwością odświeżania 165 Hz do płynnej gry. Z myślą o niesamowitych wrażeniach wizualnych  i wierności kolorów Lenovo Legion 7 działa z technologią Dolby Vision, która nadaje multimediom realistyczny wygląd i zachwycającą jakość obrazu. Zawartość ekranu prezentuje się spektakularnie także  dzięki technologii NVIDIA G-SYNC, a technologia Eye Care ogranicza ilość światła niebieskiego  i migotanie, chroniąc wzrok przed zmęczeniem podczas długich bitew. Laptop Lenovo Legion 7 jako  pierwszy uzyskał certyfikat wyświetlacza wysokowydajnego komputera gamingowego o niskim poziomie  światła niebieskiego przyznany przez TÜV Rheinland10.

Komputer jest dostępny w szarym odcieniu Storm Grey z niezwykle wąską z czterech stron ramką ekranu.  Ma też wyłącznik kamery internetowej E-Shutter umieszczony na znacznie zwężonym boku. Przy użyciu  oprogramowania Corsair iCUE można spersonalizować podświetlenie RGB w kilku strefach:  zaokrąglonego logo na pokrywie, przedniego paska na dole, wylotów powietrza, a nawet poszczególnych  klawiszy. Klawiaturze towarzyszy większy, szklany, precyzyjny panel dotykowy obsługujący gesty stuknięć.  Niespodzianką dla użytkowników lubiących modyfikować komputery jest wizualnie spójna, czarna  kolorystyka komponentów, a także etykieta z kodami QR i komunikatami, którą można zeskanować, by  uzyskać informacje o sprzęcie i serwisie. 

Te pełnowymiarowe laptopy, wyposażone w funkcje uczenia maszynowego Lenovo Legion AI Engine oraz  najnowsze procesory AMD Ryzen do urządzeń mobilnych (dostępne wkrótce) oferują znakomitą wydajność  i długi czas działania z baterią 80 Wh oraz technologią szybkiego ładowania Rapid Charge Boost11. Warto też zwrócić uwagę na następujące zalety: 

 • Karty graficzne nowej generacji NVIDIA GeForce RTX Series do laptopów (dostępne wkrótce)  umożliwiające uzyskanie maksymalnej szybkości klatek
 • Opcjonalny moduł Wi-Fi 6 Killer AX1650 poprawiający łączność podczas gry12 Układ chłodzenia Coldfront 3.0 w Lenovo Legion 7 obejmuje wysokiej klasy technologię komory  parowej, która jest większa o 63% w porównaniu z poprzednią generacją, a także materiał  termiczny z wykorzystaniem ciekłego metalu13  
 • Wbudowana kamera internetowa HD (720p) z wyłącznikiem E-Shutter

Zdeklasuj przeciwników — Lenovo Legion Slim 7 

Poprzednik laptopa Lenovo Legion Slim 7 zapewnił graczom nowe doznania jako najlżejszy na świecie  laptop gamingowy z grafiką RTX i ekranem o przekątnej 15,6 cala14. Nowy Lenovo Legion Slim 7 z 2021  roku ponownie podnosi poprzeczkę jako najsmuklejszy i najlżejszy laptop gamingowy w historii marki  Lenovo Legion.

Ta wszechstronna maszyna gamingowa zapewnia niesamowite wrażenia dzięki najnowszym kartom  graficznym NVIDIA GeForce RTX do laptopów (dostępne wkrótce) z funkcjami śledzenia promieni  i rdzeniami Tensor. Umożliwiają one znaczne zwiększenie możliwości sztucznej inteligencji i wydajności  graficznej podczas gry w nocy oraz efektywną pracę, naukę i tworzenie multimediów przez cały dzień  w systemie Windows 10 Pro. Laptopy z procesorami AMD Ryzen nowej generacji (dostępne wkrótce)  oferują niesamowite wrażenia wizualne na wyświetlaczu IPS o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 4K  (3840 x 2160), częstotliwości odświeżania 60 Hz oraz 100-procentowej palecie kolorów Adobe RGB. Można  też wybrać wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080), częstotliwości odświeżania 165 Hz  i 100-procentowej gamie kolorów sRGB. Oba wyświetlacze działają z technologią Dolby Vision. 

Nowy Lenovo Legion Slim 7 w odcieniu czerni Shadow Black

Smukły i lekki metalowy laptop Lenovo Legion Slim 7 jest przeznaczony dla użytkowników lubiących grać  bez względu na miejsce. Jego obudowa została wykonana ze stopu magnezu i aluminium, dlatego jest wyjątkowo lekka, a jednocześnie wytrzymała. Laptop waży zaledwie 1,9 kg, ma jednoczęściowy szklany  panel dotykowy, supersmukłą konstrukcję, wąską ramkę ekranu i elegancką pokrywę w nowym stylu.  Lenovo Legion Slim 7 z grawerowanym laserowo logo oraz obudową w czarnym kolorze Shadow Black lub  szarym Storm Grey na wybranych rynkach15 ma pojemną baterię 71 Wh z technologią szybkiego ładowania  Rapid Charge Express16. Wyróżnia się także następującymi funkcjami: 

 • Podświetlenie klawiatury: białe lub RGB z Corsair iCUE
 • Czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania zwiększający bezpieczeństwo
 • Umieszczona u góry kamera (720p) z zasuwaną fizyczną przesłoną chroniącą prywatność
 • Opcjonalny moduł Wi-Fi 6 Killer AX165012
 • Coldfront 3.0 z materiałami termicznymi z ciekłego metalu13  

Zwiększ moc — Lenovo Legion 5 Pro  

Marzysz o e-sportowym mistrzostwie? Ten laptop jest właśnie dla Ciebie. Lenovo Legion 5 Pro z większym  wlotem powietrza i poczwórnym systemem wentylacji zapewni Ci przewagę konkurencyjną. Laptopy

Lenovo Legion 5 Pro działają z najnowszymi procesorami AMD Ryzen i kartami NVIDIA GeForce RTX  nowej generacji do laptopów (dostępne wkrótce). Oferują maksymalną wydajność wymaganą do gry bez  ograniczeń dzięki funkcji Dual Burn, która wyciska z procesora i karty graficznej więcej klatek na sekundę.  

Ta gamingowa maszyna wyświetla obraz z częstotliwością odświeżania 165 Hz, czasem reakcji do 3 ms17 i 100-procentową gamą kolorów sRGB na 16-calowym wyświetlaczu IPS QHD (2560 x 1600). Jest on  wyższy niż wyświetlacz poprzedniej generacji i jaśniejszy, bo osiąga 500 nitów. Te cechy, a także  superczuła klawiatura Lenovo Legion TrueStrike i gamingowa sztuczna inteligencja składają się na  wszechstronny laptop, z którym możesz się wspinać na szczyty rankingów. 

Nowy 16-calowy laptop Lenovo Legion 5 Pro w białym odcieniu Stingray White 

Lenovo Legion 5 Pro ma pokrywę o nowym, charakterystycznym wyglądzie oraz elegancką obudowę  w szarym kolorze Storm Grey lub zaskakującym białym odcieniu Stingray White15 z podświetleniem do  wyboru. Ponadto wyróżnia się następującymi cechami: 

 • Większe otwory wentylacyjne z tyłu umożliwiające lepsze chłodzenie podczas sesji gamingowych
 • Bardziej płaski i wytrzymały zawias z niewielkim odstępem 3,2 mm
 • Większy panel dotykowy oferujący lepszy zakres ruchu

Spośród innych funkcji nowego Lenovo Legion 5 Pro warto też wymienić:

 • Wąską ramkę ekranu z czterech stron zwiększającą proporcje powierzchni do 90%, a także  wyższy format ekranu o proporcjach boków 16:10
 • Nowa kamera umieszczona u góry, która spodoba się streamerom
 • Technologie Dolby Vision i NVIDIA G-SYNC

Większe efekty mniejszymi środkami — Lenovo Legion 5  

W świecie gier znajdzie się coś dla każdego: od strategii po battle royale. Podobnie jest też  z wysokowydajnymi laptopami gamingowymi. Nowy Lenovo Legion 5 prezentuje się świetnie dzięki  minimalistycznym liniom i obudowie. Działa z Windows 10 i jest dostępny z ekranem o przekątnej 15 lub 17 cali.

Nowy 15-calowy laptop Lenovo Legion 5 w niebieskim odcieniu Phantom Blue 

Dostępny w niebieskim kolorze Phantom Blue z białym podświetleniem Lenovo Legion 5 o przekątnej 17,3  cala umożliwia szybką grę z jakością hi-fi na wyświetlaczu IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080)  z imponującą częstotliwością odświeżania 144 Hz. Wczuwaniu się w przygody sprzyja też błyskawiczna  częstotliwość odświeżania 165 Hz oraz 100-procentowa paleta kolorów sRGB wyświetlacza IPS  o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Laptop 15-calowy waży 2,4 kg i jest dostępny  w niebieskim odcieniu Phantom Blue z opcjonalnymi efektami czterostrefowego podświetlenia RGB lub  w nowym odcieniu bieli Stingray White15 z niebieskim podświetleniem. 

Nowy 17-calowy Lenovo Legion 5 

Nowy Lenovo Legion 5 zawiera wszystko, co potrzebne do wyrównanych zmagań z profesjonalistami, w tym  najnowszy sprzęt gamingowy i miedziane przewody rozwiązania Coldfront 3.0 o wysokiej efektywności  termicznej. Laptop pomaga w zdobywaniu punktów na polu bitwy dzięki dokładności klawiatury Lenovo  Legion TrueStrike oraz funkcji Lenovo Q-Control z udoskonaloną sztuczną inteligencją. Laptopy  z wyświetlaczami w obu rozmiarach (15- i 17-calowym) podnoszą poziom adrenaliny dzięki procesorom  nowej generacji do urządzeń mobilnych AMD Ryzen i kartom graficznym do laptopów NVIDIA GeForce RTX  (dostępne wkrótce). 

Porządek na polu walki: nowa Stacja gamingowa Lenovo Legion S600 i Bezprzewodowy gamingowy  zestaw słuchawkowy Lenovo Legion H600 

Lenovo wsłuchuje się w głosy społeczności graczy, by tworzyć przemyślane produkty oferujące  niezrównane wrażenia podczas gry. Doskonałym przykładem takiej orientacji na klientów jest nowa,  praktyczna Stacja gamingowa Lenovo Legion S600. Nie zapomnisz już o naładowaniu zestawu  słuchawkowego, myszy czy telefonu między sesjami intensywnej gry na nowym laptopie Lenovo Legion.

Wygodna i zawsze aktywna stacja ładująca umożliwia ładowanie nowego bezprzewodowego gamingowego zestawu słuchawkowego Lenovo Legion H600 po jego zawieszeniu. Podstawa stacji  zgodna ze standardem Qi umożliwia ładowanie kompatybilnych smartfonów (z mocą wyjściową do 10 W)  oraz obsługiwanych myszy gamingowych i innych urządzeń bezprzewodowych, kiedy laptop jest  wyłączony.

Nowoczesny stojak stacji jest lekki i waży jedynie 919 g. Zawiera na spodzie dwa porty przelotowe USB A umożliwiające szybką łączność i ładowanie urządzeń, a znajdujący się bliżej urządzeń odbiornik Wi-Fi  umożliwia maksymalną wydajność w grach. Kiedy liczą się milisekundy, słabe połączenie bezprzewodowe  — a tym samym gorszy dźwięk i większe opóźnienia — może przyczynić się do porażki. Bezprzewodowy gamingowy zestaw słuchawkowy Lenovo Legion H600 oferuje funkcje audio klasy turniejowej  i ma najwyższej klasy odbiornik bezprzewodowy bezstratnego dźwięku o imponującym zasięgu odbioru do  12 m w paśmie 2,4 GHz.  

Niezwykle niski poziom opóźnień poniżej 35 ms sprzyja szybszemu słyszeniu i reagowaniu, a ponieważ  zestaw można ładować po zawieszeniu na nowej stacji gamingowej, na blacie panuje większy porządek. 

Dostosowany precyzyjnie pod względem siły i kąta pałąk rozciąga się i kurczy tak, by wygodnie pasować  do głowy, a podczas przerw można go zawiesić płasko na szyi. Nauszniki o regulowanym kącie mają piankę  zapamiętującą kształt i oddychającą tkaninę zapewniającą maksymalny komfort gry. 50-milimetrowe  przetworniki Bezprzewodowego gamingowego zestawu słuchawkowego Lenovo Legion H600 generują  bogaty dźwięk o paśmie do 3MA, a jednokierunkowy mikrofon z funkcją eliminacji hałasu zapewnia wyraźną  komunikację i można go wyłączyć przez odwrócenie. 

Lenovo zdobywa też punkty w kategorii lekkich laptopów gamingowych — taki właśnie jest nowy Lenovo  IdeaPad Gaming 3 z procesorem AMD nadający się idealnie do gry na poziomie podstawowym. Przez  nowy Gamingowy zestaw słuchawkowy Lenovo Legion H200 można się wygodnie wsłuchiwać  w wyraźne dźwięki gry. Ma on nauszniki z oddychającej tkaniny, które obracają się i dostosowują kształtem  do uszu oraz emitują bogaty dźwięk. Osoby grające okazjonalnie ucieszy też niezwykle przystępna cena.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments