Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych obszarów związanych z OZE. Grupa ANG dostrzega potencjał tego sektora i rozwija nowy obszar biznesowy – sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma podpisała umowy partnerstwa z Edison Energia, BREWA, a także Sunday Polska. Jeszcze w pierwszym kwartale br. planuje kolejne.

Grupa ANG S.A. jest jednym z pierwszych pośredników finansowo-ubezpieczeniowych, który do swojej oferty wprowadził sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma chce pomóc swoim klientom uniezależnić się od rosnących cen energii oraz dbać o środowisko.

„Produkt, jakim są instalacje fotowoltaiczne, jest bliski naszemu myśleniu o świecie. Rozwijamy się w sposób zrównoważony, dokładamy wszelkich starań, by prowadzić działalność odpowiedzialnie, z troską o dobro wspólne. Zależy nam też na tym, aby mieć swój udział w zapewnieniu przyszłym pokoleniom dostępu do zasobów naturalnych w stopniu nie mniejszym niż ten, jaki stał się naszym udziałem. Dlatego chcemy naszych klientów hipotecznych, inwestujących w swoje domy zachęcać do stosowania rozwiązań, które są proekologiczne. Tym samym fotowoltaika staje się naturalnym rozwinięciem naszej oferty hipotecznej. Dodatkowo, w sytuacji epidemicznej poszukujemy alternatywnych źródeł przychodu dla naszych ekspertów i możliwości skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia, aby wspólnie rozwijać i wzmacniać markę ANG” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu w Grupie ANG.

Grupa ANG sukcesywnie rozwija zespół odpowiedzialny za ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych oraz wykonania audytów fotowoltaicznych. Dotychczas firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA, a także Sunday Polska. Do końca pierwszego kwartału 2021 roku planowane są kolejne partnerstwa. 

Potencjał rynku fotowoltaicznego w Polsce

Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych związanych z OZE. Według prognoz IEO w 2023 moc PV osiągnie 6,6 GW. Dwa lata później, czyli w 2025 roku, całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW. Tym samym już w 2025 roku moc źródeł PV przekroczy założenia określone w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments