Eric Demuth, CEO Bitpanda, w komentarzu dotyczącym shortsqeeze na GameStop i fundamentalnych zmianach na rynkach kapitałowych powodowanych rosnącym zaangażowaniem inwestorów detalicznych.

Rynek kapitałowy żyje ciągle szaleństwem wokół akcji GameStop, których trading napędza od wielu tygodni zaciętą walka między inwestorami indywidualnymi skrzykującymi się na Reddicie, a funduszami hedgingowymi. Jednocześnie w końcu tego tygodnia ogromny wzrost notuje kryptowaluta Dogecoin, stworzona jako żart w 2013 roku.

W obu tych przypadkach najciekawszym aspektem jest widoczny niezwykle wyraźnie ogromny wpływ społeczności internetowych na zmienność i kierunek, w którym podążają niektóre aktywa.

To, czego jesteśmy aktualnie świadkiem, to zaledwie początek historycznej zmiany – przejścia władzy nad kierunkiem w jakim podążają rynki od elit do inwestorów detalicznych.

Kryptowaluty miały zdemokratyzować finanse. Trend ten dociera jednak również na giełdę, zaskakując wielu jej tradycyjnych uczestników. Na ten moment Internet wygrywa.

Obserwując podkręcające atmosferę tweety znanych osób takich jak Elon Musk, możemy zakładać, że nadchodzący weekend również może okazać się niezwykle interesujący. Przypuszczalnie jesteśmy właśnie świadkami oddolnej rewolucji, która wstrząśnie branżą finansową, niezależnie od tego, co stanie się z Dogecoinem, Bitcoinem i innymi aktywami cyfrowymi w przyszłości. Rewolucji, której nie można dłużej ignorować, ponieważ zapowiada uczestnictwo coraz większej liczby osób w rynkach kapitałowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments