Daimler AG oraz Infosys ogłosiły długoterminowe partnerstwo strategiczne. Po uzyskaniu wszystkich zezwoleń koncern wspólnie z Infosys przeprowadzi transformację swojego modelu funkcjonowania IT i krajobrazu infrastruktury, obejmującego usługi w miejscu pracy, punkty obsługi, centrum danych, sieci i SAP Basis. Partnerstwo pozwoli Daimlerowi na silniejsze skoncentrowanie się na inżynierii oprogramowania oraz stworzenie modułowej cyfrowej infrastruktury IT na żądanie oraz swobodnie dostępnego miejsca pracy. 

Ponieważ oprogramowanie staje się coraz bardziej modułowe, cyfrowa infrastruktura odgrywa niezmiennie ważną rolę w defragmentacji. Daimler chce pracować nad modelem, który zapewni solidną infrastrukturę IT w poszczególnych fabrykach i regionach działalności, a jednocześnie będzie wspierał konsolidację centrów danych oraz skalowanie operacji IT – równolegle przyspieszając rozwój innowacji. Do kluczowych założeń nowego partnerstwa należą:

  • Inteligentna chmura hybrydowa, wykorzystująca usługi Infosys Cobalt oraz rozwiązania wiodących dostawców usług chmurowych, przyspieszająca przejście na architekturę wielochmurową z naciskiem na wdrożenie otwartego oprogramowania.
  • Rozwiązanie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla – dzięki konsolidacji i racjonalizacji centrów danych we wszystkich regionach.
  • Ujednolicony stos technologiczny – dzięki wprowadzeniu ekosystemu wyłaniającego czołowych partnerów.
  • Stworzenie najnowocześniejszej sieci Zero Trust z możliwością harmonijnych aktualizacji technologii.
  • Oparte na osobowości i czynnikach poznawczych, swobodnie dostępne – zawsze i wszędzie – modele miejsc pracy
    z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

W ramach nowego partnerstwa szeregi Infosys zasilą eksperci ds. motoryzacyjnej infrastruktury IT Daimler AG z Niemiec, Europy, USA oraz regionu Azji i Pacyfiku. Firma Infosys jest ekspertem w podobnych transformacjach – w ostatnich latach w ramach innych partnerstw przeprowadziła integrację ponad 16 000 pracowników z zachowaniem wysokich wskaźników akceptacji, utrzymania stanowisk i satysfakcji. Przy okazji transfer pozwoli Infosys wzmocnić i rozwinąć swoją działalność motoryzacyjną, a jednocześnie zaoferuje pracownikom korzystne perspektywy długoterminowego rozwoju zawodowego.

„Oprogramowanie staje się modułowe, a infrastruktura IT przybiera znaczne rozmiary. Aby przekształcić swoją infrastrukturę IT, Daimler podejmie jednocześnie aż trzy kroki: stawia na konsolidację, skalowanie i modernizację. Musimy myśleć o infrastrukturze wykraczającej poza wielkość naszej firmy. W Infosys znaleźliśmy partnera, który pomoże nam w przeprowadzeniu skalowania, wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań i przyspieszeniu tej transformacji. Ponadto Infosys wspólnie z nami chce się rozwijać w branży motoryzacyjnej – a to dla naszych pracowników szansa rozwoju zawodowego” – powiedział, Jan Brecht, szef ds. informatyki (CIO) w Daimlerze i Mercedes-Benz komentując zawiązanie partnerstwa.

„Cieszymy się, że nawiązaliśmy nasze partnerstwo i możemy wspierać motoryzacyjną wizję Daimler AG. Ruszając w tę wspólną podróż, połączymy możliwości, ekosystemy i infrastrukturę chmury hybrydowej – a to pozwoli ukształtować nowe doświadczenia zarówno dla Daimler AG, jak i dla całej branży. Infosys ma duże doświadczenie we wspieraniu klientów z całego świata w poruszaniu się po cyfrowym świecie. W ramach partnerstwa z Daimlerem chcemy ustanowić nowy standard dla branży motoryzacyjnej –
i nie możemy się już tego czekać” – powiedział Salil Parekh, dyrektor generalny Infosys.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments